Tautinio kostiumo detalių kūrimo dirbtuvės

Etnokultūros centras kviečia į praktinius užsiėmimus , kuriuose bus gaminamos Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalės (delmonai, galvajuostės, juostos). Šios detalės tiks tiek prie tautinio kostiumo, tiek prie šiandieninės aprangos.

Balandžio 29, gegužės 6 d. 10.00 val. „Delmonų siuvinėjimas ir siuvimas“. Delmonas - tai prie juosmens pakabinamas įvairiaspalviais siūlais ar karoliukais augaliniais ir geometriniais raštais siuvinėtas medžiaginis maišelis (kišenė). Lietuvininkės delmonus turėjo jau XVII a. pab. – XVIIIa. pr. Į juos moterys dėjo įvairias brangias smulkmenas, pinigus, giesmynus ir kt. Tęstinių užsiėmimų metu dalyviai komponuos piešinius, formas, siuvinės ir pasisiūs dailią kišenę.

Įvykusių dirbtuvių akimirkas rasite fotogalerijoje. 

Gegužės 19 d. 17.00 val. „Moteriškos galvajuostės gaminimas“. Šukuosena ir galvos danga parodo moters socialinę, šeimyninę padėtį. Vienaip puošėsi netekėjusi mergina, kitaip nuotaka, jaunamartė ar jau vaikų susilaukusi ištekėjusi moteris. Užsiėmimo metu bus gaminama galvos puošmena, kurią Mažosios Lietuvos regione dėvėdavo netekėjusios merginos. Šiandine galvajuostės dėvimos ir vėl, o kodėl gi neužsidėjus tradicinės?

Gegužės 26, 29 d. 17.00 val. „Juostų audimo abėcėlė“. Tęstinių užsiėmimų metu bus mokoma pasiruošti siūlus, audžiama be rašto vėliau rinktiniu raštu. Dalyviai nusiaus sau po juostelę, o gal ir visą šimtaraštę - viskas priklausys nuo susirinkusių darbštumo. 

Užsiėmimai mokami. 
Būtina išankstinė registracija el. p. i.armoniene@etnocentras.lt arba tel. 8 46 310022.

Tai Klaipėdos miesto savivaldybės dalinai finansuojamo kultūros kvartalo įveiklinimo projekto “Amatystė. Mažosios Lietuvos dimai” renginiai.

Data: 2017-05-19 | Pradžia: 17:00 val