Naujienos
Auskime kartu
2016 Lapkričio 18

Klaipėdiečiai, prisijunkite ir auskime kartu!

Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į Meno kiemo dirbtuves (Daržų g. 10), kur jau prasidėjo sociokultūrinė akcija „Auskime Kultūros sostinę“. Iki pat gruodžio 16 d., pirmadieniais-penktadieniais, nuo 13.00 val. iki 19.00 val. laukiame visų prisijungiant į klaipėdiečius vienijantį sociokultūrinį tinklą „Auskime Kultūros sostinę“.

Klaipėda – 2017 m. tampa Lietuvos kultūros sostine, o likus 44 dienoms iki Naujųjų metų pradžios kviečiame užsukti į Meno kiemo dirbtuves ir iškaišyti Kultūros sostinės rašto ornamentą. Akcijos dalyviai sujungs tradicinius Klaipėdos krašto tekstilės raštus ir šiuolaikines technologijas. Šimtaraštės juostos simboliniais ženklais pažymėsime kelią į Kultūros sostinės metus Klaipėdoje ir Tautinio kostiumo metus visoje Lietuvoje. Klaipėdiečiai, mūsų visų išausta juosta gruodžio viduryje papuoš Meno kiemą.

Prisijunk prie tinklo ir gyvenk Kultūros sostinėje.

 

Daugiau informacijos tel. (8-46)312113

 
Advento renginiai
2016 Lapkričio 16

 
Viešas seminaras
2016 Lapkričio 15

Viešas seminaras „Laiko tiltu į Mažąją Lietuvą“, skirta Tilžės aktui paminėti.

Lapkričio 30 d. 16.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks kasmetinis ir tradicinis viešas seminaras „Laiko tiltu į Mažąją Lietuvą“. Šiemet seminare dalyvaus Klaipėdos universiteto ir kitų įstaigų mokslininkai bei kraštotyrininkai, visuomeniniais pagrindais tyrinėjantys ir puoselėjantys Klaipėdos kraštą. Aptarsime keletą nebe naujų, bet aktualių temų, pasklaidysime ir mažiau žinomus istorijos puslapius, praversime „šišoniškių“ kalbos skrynią.

Seminaro rengėjai Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras ne tik ieško naujų pranešėjų, bet ir aktualizuoja temas, kurios atspindėtų bendruomenės poreikius. Pranešėjai savo ruožtu stengiasi pasidalinti naujausiais tyrinėjimais, pajausti „visuomenės pulsą“, paskatinti bendruomenę diskusijai, pilietiškam požiūriui į paveldo, gamtosaugos, dvasinių ir materialinių vertybių puoselėjimą.

Pranešimų trukmė 20 min.

PROGRAMA

Ramūnas Povilanskas „Kuršių nerijos išskirtinė visuotinė vertė: alternatyvus požiūris“

Jūratė Stubraitė, Jonas Bukantis „Jonas Užpurvis : asmenybė ir nuopelnai“

Dainius Elertas „Užkeikimas senove: Viešvilės pavyzdys“

Michailas Denisenka „Klaipėdos krašto kapinių tvarkymo pavyzdžiai“

 

Kviečiami moksleiviai, studentai, pedagogai, kraštotyros mylėtojai ir visi, kuriems tai įdomu ir svarbu.

 
Paroda
2016 Lapkričio 14

Dailininko Gvido Latako tapybos darbų paroda „Nekalendoriniai“. Parodos autorius – ypatingai daugiabriaunis menininkas, kuris ir tapo, ir kuria poeziją, ir juvelyrinius dirbinius, dirba pedagoginį darbą. G. Latakui patinka susigulėjusios tradicijos ir senos temos mene, kurios atliepia į autoriaus tikėjimą senųjų vertybių restauracija. Parodos atidaryme klaipėdiečiai išvys ne tik autoriaus tapybos darbus...

„Nekalendoriniai“ – parodos autorius prisimena išmintingojo Erazmo iš Roterdamo žodžius – juk ne visi dangaus šventieji puikuojasi mūsų kalendoriuose, juk daug yra tylių mažų Kristaus vynuogyno darbininkų, apie kurių buvimą nė nenutuokiame. Taigi, jie niekad nepapuls kalendoriuosna, tačiau kaip tik jie palaiko pasaulio pusiausvyrą. Dailininko kūriniuose nefigūruoja naujovės, šiandieninės aktualijos, kurios anot autoriaus „nėmaž neįkvepia“. Senos istorijos, siužetai neatsidūrę kalendoriuose atranda savo vietą G. Latako drobėje.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Paroda veiks iki lapkričio mėn. pabaigos

 
Advento kalendoriaus dirbtuvės šeimai
2016 Lapkričio 07

 

Artėjant adventui, Klaipėdos etnokultūros centras kviečia šeimas į advento kalendoriaus dirbtuves,

vyksiančias šeštadieniais, lapkričio 19 ir 26 dienomis 11.00 val.

Advento kalendorius, kurį kurs visi šeimos nariai, įprasmins šv. Kalėdų laukimą, taps jaukia namų puošmena, sukurta pačių rankomis bei glaudžiai susijusia su tradicine namų puošyba. Šventiniu laikotarpiu lietuviai namus puošdavo įvairiomis rankų darbo puošmenomis, dažnai pagamintomis iš popieriaus, – tai tradicinės užuolaidėlės, popieriniai lentynėlių, lempų gaubtų, paveikslų papuošimai ir kt. Šios puošmenos sunkiai pritaikomos šiuolaikiniuose namuose. O ką, jei tradicinis karpinys nutūptų ant advento kalendoriaus? Būtų gražu ir prasminga.

Lankytojai išgirs advento kalendoriaus atsiradimo istoriją, išmoks išlankstyti maišelius bei iškarpyti tradicinį karpinį, vėliau viską sukomponuos į bendrą kompoziciją.

Būtina registracija tel. (8 46) 310022

Tai projekto „Tradicija šeimai“, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginiai.

 

 

 
Lopšinės ir žaidinimai
2016 Lapkričio 05

Jaukieji pirmadienio priešpiečiai šeimoms su mažyliais!!!

Kiekvieną pirmadienį kviečiame Jus į Klaipėdos etnokultūros centrą, „Tradicinių lopšinių ir žaidinimų“ užsiėmimus. Pirmadienio priešpiečiuose lauksime visų: ir pilvukuose, ir vežimukuose, ir savo kojytėmis su mamytėmis atskubančių mažylių!

Užsiėmimai vyksta: 10 val. - „jaunesniųjų grupė“ šeimos su mažyliais iki 1 m. bei augančiais pilvukuose), o 11 val. – „vyresniųjų grupė“ (šeimos su mažyliais nuo 1 m.).

Registruotis galite telefonu (8 46) 312113 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Svarbu: nenorime klaidinti nežinančiųjų, todėl informuojame, kad pagrindinis užsiėmimų tikslas yra ne vaikučių muzikinis lavinimas, o siekis sugrąžinti tradicinių kūrinėlių, skirtų mūsų mažiesiems, skambėjimą namuose. Taigi tai, ką veikiame šių užsiėmimų metu, yra skirta išmokti ne vaikui, o tėveliams ar kitiems vyresniesiems... O kol tėveliai mokosi, vaikučiai smagiai leidžia laiką bendraamžių draugijoje.

Taip pat svarbu: lopšinės, mylavimai, sūpavimai, kykojimai, žaidinimai yra nesudėtingi, lengvai įsimenami ir improvizuojami, todėl net ir neturint didelių muzikinių gebėjimų gali tapti kasdiene jūsų bendravimo su kūdikiu forma. Ar esate girdėję apie mamos dainavimo įtaką pilvelyje nešiojamam kūdikiui, apie sūpuojant, myluojant mažylį kuriamą saugų prieraišumą, apie paaugusio vaikelio supažindinimo su jo kūno dalimis ar jį supančiu pasauliu per tradicinius dainelių tekstus galimybes ir pan.? Išbandykite ir įsitikinkite!

 
Latvijos Respublikos nepriklausomybės dienos minėjimas
2016 Lapkričio 01

Latvijos Respublikos nepriklausomybės dienai – meninės dokumentikos filmo „Vėjų žemė“ pristatymas.

Lapkričio 16 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) tradiciškai bus minima Latvijos Respublikos nepriklausomybės diena. Klaipėdiečius ir miesto svečius kviečiame į intriguojančio, jausmingo dokumentinio filmo „Vėjų žemė“ pristatymą. Renginyje dalyvaus filmo režisierius Ernestas Samsonas, prodiuserė Viktorija Jonkutė, filmo veikėjai Kuršių kultūros draugijos nariai (Šventoji), Latvijos Respublikos ambasadorius dr. Einaras Semanis. Renginį ves prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė.

„Vėjų žemė“- tai vizualus pažintinis ir išpažintinis pasakojimas apie kuršių bendruomenę, jos senosios kartos atstovus. Filmas atskleidžia mažai kam bežinomus Šventosios istorijos fragmentus, išryškinančius jos kultūros daugiasluoksniškumą ir ryšį su latviškąja, baltiškąja kultūra. Sykiu tai yra kalbėjimas apie žmogaus ryšį su sava ir svetima kultūra, tauta bei vieta, kurioje gimei ar gyveni. Filmo veiksmas vyksta Lietuvos-Latvijos pasienyje – ribinėje vietoje, kurioje susitinka du skirtingi kraštai, skirtingos jų tradicijos ir žmonės. Kitokie, bet kažkuo vis vien savi ir artimi. Ar įmanoma išlaikyti, perduoti (pra)nykstančios bendruomenės identitetą ir kiek jis yra ar gali būti svarbus ateinančioms kartoms? Gal būtent kuršių palikuonys, Lietuvos pajūrio latviai yra jungiantis baltiškumo dėmuo, lietuvių bei latvių tarpusavio jungtis? Ką reiškia būti latviu lietuvių žemėje? Ar įmanoma būti savu svetimoje žemėje, ar svetima žemė ir jos žmonės gali būti savi?

Renginys nemokamas.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

 
MOLIO MONAI
2016 Spalio 10

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 4 iš 40
Etnokultūros centras