Naujienos
Tradicinių dainų klubo sezono uždarymas
2016 Gegužės 06

Tradicinių dainų klube - Šilutės r. žemaitiškos dainos

2016 m. gegužės 10 d. 18 val. Klaipėdos etnokultūros centro Tradicinių dainų klube svečiuosis folkloro ansamblis „Pilutė“ (Degučiai, Šilutės r.). Trankia programa bus užbaigtas antras dainų klubo sezonas.

Tradicinių dainų klubas subūrė dainą mylinčius žmones, kurie kiekvieną antradienį renkasi į etnokultūros centrą pasidainuoti. Liaudies daina pakylėja, džiugina, atpalaiduoja. Tai būdas bendrauti, pabūti kitoje aplinkoje, susirasti bendraminčių bei pažinti skirtingų Lietuvos regionų folklorą. Visų regionų dainas išdainavęs tradicinių dainų klubas paskutinį sezono vakarą mokysis Šilutės krašto žemaitiškųjų dainų. Jas ves vakaro svečias - folkloro ansamblis „Pilutė“ (vad. Adma Baltutienė).

Tai energija išsiskiriantis kolektyvas, susibūręs prieš šešiolika metų. Pagrindinį ansamblio repertuarą sudaro žemaitiškasis Šilutės krašto folkloras – dainos, pasakojimai, rateliai, šokiai. Po kruopelytę gimtose apylinkėse surinkti folkloro perlai kūrybingai sugula „Pilutės“ programose, kurios pristatomos regiono festivaliuose bei šventėse.

Ansamblis „Pilutė“ bei Tradicinių dainų klubas klaipėdiečius kviečia į smagų pasidainavimo vakarą!

 
Lurdo Marija
2016 Gegužės 05

2016 m. gegužės 6 d., 17.00 val. kviečiame į Tradicinių giedojimų vakarą „Lurdo Marija“, Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10). Svečiuosis humanitarinių mokslų daktarė Veronika Lileikienė, folkloro ansamblis „Mėguva“ (vad. Zita Baniulaitytė, Diana Šeduikienė) iš Palangos,

vakarą ves kun. dr. Saulius Stumbra.

Lurdo šventovė esanti Prancūzijoje – viena garsiausių Švč. M. Marijos apsireiškimo vietų-šventovių pasaulyje. 1958 m. ligotai mergaitei Bernadetai apsireiškė Švč. M. Marija. Kasmet šią vietą aplanko apie 6 milijonus maldininkų iš viso pasaulio, kurių dauguma ligoniai, šiai dienai yra Bažnyčios pripažinti 68 stebuklingi pagijimai. Apsireiškimo grota, trykštantis vandens šaltinis, didinga bazilika ir kasvakarinė procesija giedant rožančių su degančiomis žvakėmis rankose ir lūpose skambia giesme „Sveika, sveika, sveika Marija“ – nepalieka abejingų.

Lurdų statymo tradicija Lietuvoje prasidėjo 1898 m. Palangoje pastačius pirmąjį Lurdą. Daugiausia ši tradicija ir paplito po vėliausiai krikštą priėmusią žemę – Žemaitiją. Statė didikai ir paprasti žmonės, kiekvienas tarnauja kaip vilties ženklas, kaip vieta susirinkti bendruomenei gegužinėms pamaldoms ar privačiai maldai.

Vakaro metu etnologė dr. Veronika Lileikienė pasidalins surinkta medžiaga apie Lurdus Lietuvoje, folkloro ansamblis „Mėguva“ padės kartu pagiedoti Švč. M. Marijai skirtų senųjų giesmių. Vakarą ves kun. dr. Saulius Stumbra.

 
Vieną kartą..
2016 Balandžio 30

2016 m. gegužės 4 d. 16.00 val. Klaipėdos etnokultūros centro salėje (Daržų g. 10) vyks Klaipėdos miesto moksleivių tradicinio pasakininkų konkurso „Vienąkartą...“ laureatų pasirodymai.

Renginys skirtas skatinti vartoti gyvą, vaizdingą šnekamąją kalbą, domėtis pasakojimo specifika, gilintis į tautosakos kūrinių žanrų savitumus ir jų perteikimo būdus, palaikyti tarmę kaip natūralios kalbėsenos būdą. Gegužės 7 d. - Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kurią minėdami išgirsime geriausius pasakininkus. Finalininkai bus pakviesti pasekti savo pasakas „Radijogamos“ eteryje, laidoje „SOL‘o pasakėlė“.

Konkursą „Vieną kartą...“ organizuoja: Lietuvių kalbos draugijos Klaipėdos skyrius, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyrius, Klaipėdos krašto radijo stotis „RadijoGama“. Partneris Klaipėdos etnokultūros centras.

 
Dailininkės Dalios Stalauskienės paroda
2016 Balandžio 28

 
Dainų klubas
2016 Balandžio 26

 
Tradicinių šokių forumas
2016 Balandžio 21

 

PIRMĄ KARTĄ KLAIPĖDOJE, PIRMĄ KARTĄ LIETUVOJE

TRADICINIŲ ŠOKIŲ FORUMAS „TRADICINIŲ ŠOKIŲ RAIŠKOS ĮVAIROVĖ IR DARNUMAS"

TARPTAUTINEI ŠOKIO DIENAI

Balandžio 29-ąją švenčiame TARPTAUTINĘ ŠOKIO DIENĄ. Puiki proga ne tik šokti, bet ir kalbėti apie šokį: Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į pirmą kartą rengiamą dviejų dienų tradicinių šokių forumą „Tradicinių šokių raiškos įvairovė ir darnumas“. Renginyje pranešimus skaitys, diskutuos, šokių mokymus ves etnochoreografijos ekspertai ir praktikai iš Lietuvos bei Lenkijos.

Tradicinių šokių forumu siekiama aktualizuoti šiandieninę tradicinių šokių situaciją Lietuvoje, apžvelgti problematiką, aptarti tradicinių šokių mokymo metodikos trūkumo, sklaidos ir populiarinimo tarp jaunimo klausimus, paliesti regioniškumo aspektus, aptarti tradicinio šokio raiškos galimybes bei įvairovę švietimo įstaigose, pasidalinti patirtimi, pasikeisti aktualia ir naudinga informacija bei mokyti tradicinio šokio.

Forume patirtimi dalinsis, pranešimus skaitys, diskutuos: respublikinių tradicinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ koordinatorė Diana Martinaitienė (Šiauliai), šokio pedagogai Saulius Rudelis (Klaipėda), Zita Daugėlienė (Klaipėda), etnochoreografė Audronė Vakarinienė (Vilnius), folkloristė Irmina Kėblienė (Šilalė), ,,Kelmo“ naktišokių organizatorius Valdas Rutkūnas (Kelmė), etnochoreografė dr. Dalia Urbanavičienė (Vilnius), muziejininkė dr. Laura Lukenskienė (Kaunas), atlikėja, šokių festivalio organizatorė Edita Gumauskaitė (Vilnius), naktišokių ,,Šokame Nepriklausomybę“ Valakėliuose organizatorius Žygimantas Stonkus (Valakėliai), muzikantas, pedagogas Artūras Sinkevičius, šokio ekspertas Piotras Zgorzelskis (Lenkija), muzikantas Mateušas Nivinskis (Lenkija) ir kt.

Abi dienas teorinę dalį keis praktinė – tradicinių šokių mokymai, kurių metu visi norintys susipažins su chodzonego, krakoviako, mazureko, oberko, polkos, valso pagrindiniais žingsniais ir kt.

Renginį vainikuos tranki tradicinių šokių vakaronė, kur bus galima pademonstruoti išmoktus šokius ar tiesiog SMAGIAI PRISIŠOKTI.

Įėjimas laisvas.

,,Tradicinių šokių forumas" – tęstinio projekto ,„Etnoreidas“ renginys, iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Renginį koordinuoja Klaipėdos tradicinių šokių klubo įkūrėja ir vadovė etnokultūrinės veiklos koordinatorė Rita Šukienė.

 

 
Šokių mokymai
2016 Balandžio 20

ŠOKIŲ MOKYMAI SU LENKŲ TRADICINIŲ ŠOKIŲ EKSPERTU PIOTRU ZGORZELSKIU

Balandžio 29-30 d. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyksiančiame Tradicinių šokių forumo programoje svarbią vietą užima praktinė dalis – lenkų tradicinių šokių mokymai, kuriuos ves žymus Lenkijos etnochoreografas Piotras Zgorzelskis.

Piotras Zgorzelskis - tradicinių šokių ekspertas, vienas iš asociacijos ,,Dom Tanca” įkūrėjų, grupės ,,Janusz Prusinowski Kompania” kontrabosininkas, teatro ,,Scena Lubelska 30/32” aktorius ir šokėjas. Jau keliolika metų rengia tradicinių šokių mokymus, edukacinius šokių projektus Lenkijoje ir kitose Europos šalyse, yra sukūręs autorinę šokio mokymo metodiką. Vieno didžiausių Piotro Zgorzelskio inicijuoto projekto metu buvo atgaivinta Varšuvos prieškarinė tradicija – vasaros šokiai lauke. Veiklaus šokių entuziasto darbai Lenkijoje itin vertinami – Piotras yra pelnęs 4 stipendijas iš Kultūros ministerijos už aktyvų kultūrinės veiklos vystymą.

Mokymų dalyviai susipažins su populiarių tradicinių šokių, kuriuos seniau šokdavo tiek kaimuose, tiek miestuose – chodzonego, krakoviako, mazureko, oberko, polkos, valso – pagrindiniais žingsniais. Juos mokant galima šokti didelę dalį lenkų tradicinių šokių ir šokių-žaidimų, kurie atliekami poromis, trise ar didesnio šokėjų skaičiaus, šokant ratu. Repertuaras parinktas iš šių Lenkijos regionų: Mazovijos, Kurpių, Kujavijos, Radomo, Didžiosios Lenkijos. Renginys skirtas visiems, kurie nori išmokti šokti natūraliai kaimiškai, nenaudojant klasikinio ar modernaus šokio metodų, stilizacijos. Kaimiški šokiai labai skiriasi nuo sceninių stilizuotų šokių. Tradiciniuose šokiuose labai svarbus santykis bei šokio pajautimas savo poroje bei grupėje šokančiųjų. Tai įmanoma tik tuomet, kai žmonės gerai vienas kitą pažįsta ir sutaria. Ne mažiau svarbus yra gebėjimas improvizuoti ir erdvinė orientacija. Šokio emocija perduodama naudojant įvairias atlikimo manieras bei papuošimus, kurie kartais primena maivymąsi. Mazureko, polkos ritmai, šokiai rate, „verpimas“ uždaroje ir atviroje poroje, įvairių puošmenų naudojimas – tradicinio šokio temos, kurias tradicinių šokių mokymuose kartu su dalyviais atskleis Piotras Zgorzelskis.

Tradicinių šokių mokymai vyks balandžio 29 d. nuo 19.00 iki 21.00 val. ir balandžio 30 d. nuo 16.00 iki 18.00 val.

Rekomenduojame atvykti patogiai apsirengus ir apsiavus lengvai slystančiu apavu lygiu padu.

Įėjimas laisvas, renginys daug naudos žadantis.

,,Tradicinių šokių forumas" – tęstinio projekto , „Etnoreidas“ renginys, iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Tradicinių šokių forumo koordinatorė

Rita Šukienė

Daugiau informacijos tel.: 8 46 31 00 22 arba 869906591

 
Tradicinės lopšinės ir žaidinimai
2016 Balandžio 10

Jaukieji pirmadienio priešpiečiai šeimoms su mažyliais!!!

Kiekvieną pirmadienį kviečiame Jus į Klaipėdos etnokultūros centrą, „Tradicinių lopšinių ir žaidinimų“ užsiėmimus. Pirmadienio priešpiečiuose lauksime visų: ir pilvukuose, ir vežimukuose, ir savo kojytėmis su mamytėmis atskubančių mažylių!

Užsiėmimai vyksta: 10 val. - „jaunesniųjų grupė“ šeimos su mažyliais iki 1 m. bei augančiais pilvukuose), o 11 val. – „vyresniųjų grupė“ (šeimos su mažyliais nuo 1 m.).

Registruotis galite telefonu (8 46) 312113 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Svarbu: Nenorime klaidinti nežinančiųjų, todėl informuojame, kad pagrindinis užsiėmimų tikslas yra ne vaikučių muzikinis lavinimas, o siekis sugrąžinti tradicinių kūrinėlių, skirtų mūsų mažiesiems, skambėjimą namuose. Taigi tai, ką veikiame šių užsiėmimų metu, yra skirta išmokti ne vaikui, o tėveliams ar kitiems vyresniesiems... O kol tėveliai mokosi, vaikučiai smagiai leidžia laiką bendraamžių draugijoje.

Taip pat svarbu: Lopšinės, mylavimai, sūpavimai, kykojimai, žaidinimai yra nesudėtingi, lengvai įsimenami ir improvizuojami, todėl net ir neturint didelių muzikinių gebėjimų gali tapti kasdiene jūsų bendravimo su kūdikiu forma. Ar esate girdėję apie mamos dainavimo įtaką pilvelyje nešiojamam kūdikiui, apie sūpuojant, myluojant mažylį kuriamą saugų prieraišumą, apie paaugusio vaikelio supažindinimo su jo kūno dalimis ar jį supančiu pasauliu per tradicinius dainelių tekstus galimybes ir pan.? Išbandykite ir įsitikinkite!

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 7 iš 40
Etnokultūros centras