Kolektyvai

 

Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centras išaugino ir subrandino šešis tradicinės muzikos kolektyvus. Tai krašto bendruomenei puikiai pažįstami, įvairių tarptautinių, šalies bei regiono švenčių ir festivalių dalyviai - ansambliai "Alka", "Kuršių ainiai", "Senoliai", "Vorusnėlė", "Alkiukai", "Kuršiukai". Pastarieji trys kolektyvai - "Vorusnėlė", "Alkiukai", "Kuršiukai" - vienija vaikus ir jaunimą.

Visi Klaipėdos etnokultūros centro folkloro kolektyvai, pirmiausia, tyrinėja, puoselėja ir skleidžia šio krašto muzikos, dainų ir šokių lobius. Koncertuose dėvimi tradiciniai Klaipėdos krašto kostiumai, į instrumentarijų įtraukti tik šiam regionui būdingi muzikos instrumentai.

Aktyviai koncertuojantys kolektyvai yra nusipelnę daugybės komplimentų, padėkos žodžių ir įvertinimų iš įvairių miesto, šalies ir tarptautinių renginių organizatorių. Net trys uostamiesčio Etnokultūros centro kolektyvai yra įvertinti prestižiniu nacionaliniu "Aukso paukštės" apdovanojimu.

2001 metais "Aukso paukštės" statulėle buvo apdovanotas vaikų folkloro ansamblis "Kuršiukai", kaip geriausias Lietuvos vaikų folkloro kolektyvas.

2002 metais geriausiu Lietuvos tradicinės instrumentinės muzikos kolektyvu buvo nominuotas ir "Aukso paukšte" apdovanotas ansamblis "Senoliai".

2004-aisiais šiuo titulu ir prizu apdovanotas kitas Etnokultūros centro kolektyvas - Vaikų ir jaunimo ansamblis "Vorusnėlė".

2010-aisiais "Aukso paukšte" apdovanotas Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis "Kuršių ainiai".

 
Etnokultūros centras