Audimo staklių sustabdymas - audeklo iškirpimas ir išvyniojimas

Klaipėdos senamiesčio  Meno kieme (Daržų g. 10) veikiančiose dirbtuvėse visą vasarą buvo galima susipažinti su audimo amatu - stebėti, kaip  senovinėmis staklėmis audžiamas audeklas, o juostų audimo rėmeliuose „auga“ šimtaraštės juostos.  Kultūros kvartalo įveiklinimo projekto „Amatystė. Mažosios Lietuvos dimai“ eigoje įsikūrusios ir tris mėnesius veikusios audimo dirbtuvės patraukė tiek miesto turistų, tiek klaipėdiečių dėmesį. Audėjai Linai Pečiulytei, demonstravusiai  audimo amatą bei mokiusiai audimo paslapčių besidominčius, teko pabendrauti su svečiais net iš trisdešimt dviejų šalių. Lietuvių tradiciniu amatu domėjosi turistai iš Meksikos, Čilės, Brazilijos, Tailando, Portugalijos, Kazachstano, Kinijos, Kanados Izraelio, Filipinų, Saudo Arabijos, Ispanijos, Italijos, Čekijos ir kitų šalių. Dažnas noriai sėdo į audėjos vietą ir paaudė bent po kelis centimetrus audinio, fotografavosi prie staklių, stebėjosi eksponuojamais autentiškais krašto audiniais.

Kaip bebūtų gaila, audimo amatas Lietuvoje sparčiai nyksta. Daugelis vyresnio amžiaus kraštiečių, apsilankiusių dirbtuvėje, tik prisimena, kad panašias audimo stakles turėjo močiutės, mamos, yra matę, kaip namuose buvo audžiama. Šiandien reta moteris moka austi. Jei ne panašūs projektai, pristatantys tradicinius amatus, daugelis jaunosios kartos atstovų net nebeįsivaizduotų, kaip atrodo audimo staklės ar  rankomis išaustas audinys.      

Rugsėjo 15 d. 17.30 val. audimo dirbtuvių staklės simboliškai bus sustabdytos. Visi norintieji gali stebėti užaudimą, iškirpimą ir išvyniojimą, išvysti išaustus raštus ir paspėlioti, kokia bus šio naujo audeklo paskirtis.  

"Amatystė. Mažosios Lietuvos dimai" Kultūros kvartalo įveiklinimo projektas finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės

 

 

Data: 2017 09 15 | Pradžia: 17.30 val