Advento koncertas-vakaronė „Krašte marių, leliumoj“ su folkloro ansambliu „Laukis“

2018 m. gruodžio 14 d. 17.00 val. Jūsų lauksime Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10), kur vyks advento koncertas-vakaronė „Krašte marių, leliumoj“. Folkloro ansamblis „Laukis“ (vad. L. Šarkaitė-Viluma) iš Vilniaus kvies prisiminti svarbiausių metų švenčių – Kūčių, šv. Kalėdų papročius, prietarus, burtus, kartu dainuoti advento-Kalėdų dainas bei žaisti žaidimus.
Dauguma advento laikotarpio tradicinio folkloro mūsų dienas pasiekė iš Dzūkijos, kur ilgiausiai Lietuvoje gyvavo bendrų vakarojimų tradicija. Taigi klaipėdiečiai turės puikią progą ne tik pasisemti praktinių žinių, kaip spėti savo ateitį ar prognozuoti orus, bet ir pasiklausyti mūsų krašte gana retai girdimos dzūkų tarmės, dzūkiškų melodijų vingrybių.

Folkloro ansamblis „Laukis“, susibūręs 2009 m., atlieka visų Lietuvos regionų folklorą. Vienas iš pagrindinių ansamblių veiklos barų – folklorinės ekspedicijos Lietuvoje, į kurias vykstama kiekvieną vasarą. Kasmet Vilniaus miesto folkloro ansamblių apžiūroje „Ulioj bitelė“ laukiškiai pristato programą iš ciklo „Laukio ekspedicijos“, kurioje atliekami pačių užrašyti kūriniai. Ansambliečiai šią patirtį itin vertina. Tautosakos rinkimas, gyvas tradicijų pajautimas suteikia gilumo, prasmingumo bei įkvėpimo ansamblio koncertinei praktikai, organizuojamoms vakaronėms, renginiams ir bendrai laukiškių filosofijai formuotis.

 

Renginys nemokamas.

Maloniai kviečiame

Renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse

Data: 2018 12 14 | Pradžia: 17.00 val