Akcija „Numezgiau tinklą“

Klaipėdiečius ir miesto svečius, besimėgaujančius kalėdiniu senamiesčiu, kviečiame užeiti ir į Meno kiemo dirbtuves, kur gruodžio 4, 5, 7, 11, 12, 14 d. 16.00-19.00 val. vyks akcija „Numezgiau tinklą“.

Tinklo nėrimo ar mezgimo amatas – vienas iš seniausių amatų. Iš  liepų karnų pinti tinklai atrasti dar akmens amžiaus žvejų stovyklose, vėliau juos nėrė iš kanapinių, lininių siūlų megztuve ir balanėle  rišant ir mazgeliais tvirtinant kvadratines arba rombines kilpeles.  Tinklus senieji krašto  gyventojai naudojo kaip žūklės ir medžioklės priemonę.  Nuo XX a.  smulkesnėmis akimis nertas lininis ar medvilninis  tinklelis tapo ir dekoratyviniu rankdarbiu,  naudotas buičiai pagražinti – užuolaidoms, staltiesėms gaminti. Akcijos „Numezgiau tinklą“ metu  kiekvienas norintis gali išbandyti tinklo nėrimo amatą, bent kelias kilpas išnerdamas bendrame tinkle, kurį kurs akcijos dalyviai.

Akcija „Numezgiau tinklą“ tęsia Etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“. Projekto veiklas iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Data: 2018-12-14 | Pradžia: 16:00 val