Dr. L. Petrošienės paskaita ,,Linksmasis sezonas. Apie Užgavėnių karnavalus tarpukario spaudoje"

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į etnologės prof. dr. Linos Petrošienės nuotolinę paskaitą „Linksmasis sezonas. Apie Užgavėnių karnavalus tarpukario spaudoje”, kuri bus transliuojama vasario 9 d. 16 val.

Ar esate girdėję, kad tarpukario Kretingoje per mėsiedą pasilinksminimo vakarai vykdavo kas trečią dieną? Ar galite įsivaizduoti, kad Kauno restoranuose ir valgyklose per Užgavėnes būdavo „blynų spūstis", kauniečiai iškepdavo iki 1 milijono blynų, o Klaipėdos paštininkų šiupinyje, vykusiame garsiojoje „Fischerio veinstubėje", paštininkės šoko tautinius šokius ir giedojo sutartines?

„Linksmasis sezonas", „Balių epidemija", „Karnavalo pamišimai" – taip tarpukario spauda apibūdino to meto miestiečių Užgavėnių karnavalus. Apie tai, kaip karikatūrose, komiksuose, eiliuotuose satyriniuose tekstuose buvo vaizduojams Lietuvos miestiečių gyvenimas „karnavalo ženkle" pasakoja etnologė prof. dr. Lina Petrošienė.

Facebook nuoroda: https://cutt.ly/UkaK6Hh

Youtube nuoroda: https://youtu.be/ZXF5NANOVKQ (norėdami gauti priminimą, spauskite varpelį „Nustatyti priminimą/Set reminder“).

 

Data: 2021 02 09 | Pradžia: 16:00 val