Filmas „Paštetas“ iš ciklo „Ką mes bevalgėm? Klaipėdos krašto tradiciniai valgiai“

Maloniai kviečiame į filmo „Paštetas“ iš ciklo „Ką mes bevalgėm? Klaipėdos krašto tradiciniai valgiai“ premjerą, kuri įvyks gegužės 20 d. 16 val. Filmą bus galima pamatyti Klaipėdos etnokultūros centro socialinių tinklų „Facebook“ paskyroje arba „YouTube“ platformoje, žr. https://bit.ly/3ekydI6 (norėdami gauti priminimą, spauskite varpelį – „Priminti / Set reminder“).
 
Rekomenduojame pasižiūrėti kaip šio ciklo sumanymą bei giluminę idėją plačiau pristato filmų režisierė ir scenarijų autorė – Dalia Kiseliūnaitė, žr. https://bit.ly/3upaRXk
 
Primename, jog neseniai rodėme pastarojo ciklo filmą apie „Varškės pyragą“, kurį galima peržiūrėti čia: https://bit.ly/3wVPrTh.
 
***
 
Plačiau apie filmą. Pusvalandžio trukmės edukacinis filmas supažindins su Klaipėdos kraštui būdingu pašteto receptu. Jo paslaptį atskleis Irena Ungaro (Šukytė), kuri kulinarijos tradicijas paveldėjo iš močiutės Anos, kilusios iš Dreižių kaimo, ir mamos Irmos iš Pleškučių. Žiūrovai stebės pašteto gamybos procesą nuo mėsos paruošimo iki patiekalo serviravimo lėkštėje ir patys įsitikins, kuo šis valgis ypatingas. Dviejų šeimininkių darbą lydės šviesūs Irenos prisiminimai apie darbščią ir išmintingą močiutę ‒ buvusią nemažo ūkio savininko žmoną, garsią apylinkių siuvėją, spėjusią ne tik paskui vaikus ir anūkus, bet ir paskui madą. Sužinosime, kaip rengėsi prosenelė lietuvininkė ir kodėl negalima vakarais staipytis prieš veidrodį. Paklaidžiosime po pamario pievas, palei Vilhelmo kanalą, apžiūrėsime Dreižių kaimo tradicines sodybas, paklausysime Klaipėdos krašto dainų.
 
Režisierė ir scenarijaus autorė ‒ Dalia Kiseliūnaitė, operatorius ‒ Nerijus Jankauskas, montuotojas ‒ Dalius Sakavičius.
 

Data: 2021 05 20 | Pradžia: 16:00-16:30 val