Keramikos dirbtuvės/edukaciniai užsiėmimai moksleiviams

Projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“

Keramikos dirbtuvės. Edukaciniai užsiėmimai moksleivių grupėms

 Juodoji keramika – vienas seniausių molio degimo būdų. Šia  technologija degti indai laikomi pačiais ekologiškiausiais, nes jiems pagaminti nenaudojami jokie dažai ar glazūros. Nuo viduramžių buvusi ypač populiari juodoji keramika, šiandien  daugelyje Europos šalių yra išnykusi, o Lietuvoje tik retas iš keramikos meistrų užsiima šiuo amatu ir moka paprastą molį paversti juodos metalo spalvos ir unikalaus skambėjimo kūriniais.Klaipėdos etnokultūros centro keramikos dirbtuvėje iki liepos pabaigos klaipėdiečiai ir miesto svečiai turi unikalią progą susipažinti su juodosios keramikos amatu. Dirbtuvėje šeimininkauja meistrė  Renata Jankauskienė, įkūrusi juodosios keramikos dirbinių ekspoziciją bei kviečianti iš arčiau susipažinti su senu kaip pasaulis juodosios keramikos amatu.

Jau galima  registruotis į edukacinius užsiėmimus „Seniausio amato paslaptys. Juodoji keramika“, kurių metu dalyviai susipažins  su juodosios keramikos kilmės istorija, paplitimu Mažojoje Lietuvoje, molio paruošimu, naudojamais darbo įrankiais, gamybos technologija, degimo būdu, mokysis lipdyti ir dekoruoti  indą.

 Registracija ir informacija tel. (8-46) 312113

Iki rugsėjo 30 d.:

             •Juodosios keramikos dirbinių ekspozicija. Autorė Renata Jankauskienė

             • Rugsėjo mėn. antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais edukaciniai užsiėmimai moksleivių grupėms  „Seniausio amato paslaptys. Juodoji keramika“

  Registracija tel. (8-46)312113 laikas derinimas registruojantis

 

Data: 2018-09-18 | Pradžia: 11:00 val