„Kicu kicu bė bė“ – renginys mažylius auginančioms šeimoms

„Kicu kicu bė bė“ – renginys mažylius auginančioms šeimoms

2018 m. balandžio 23 d. 17.30 val. šeimas su mažyliais kviečiame į leidinių „Kicu kicu bė bė: lietuvių liaudies lopšinės ir žaidinimai“ (CD, knygos) pristatymą bei pokalbį apie vaikų migdymo tradicijas. Renginyje dalyvausianti leidinių sudarytoja Jūratė Šemetaitė iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro supažindins su mūsų kultūros paveldu – lopšinėmis bei vaikų migdymo tradicijomis.   

Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC) 2016 m. ir 2017 m. išleido naujų leidinių iš serijos „Gyvoji tradicija“, skirtų šeimoms ir mažyliams. Tai kompaktinė plokštelė (CD) ir knyga „Kicu kicu bė bė: Lietuvių liaudies lopšinės ir žaidinimai“.

Leidiniuose „Kicu kicu bė bė“ publikuojami kūrinėliai, skirti migdyti, žaidinti vaikučius iki ketverių metų. Lopšinės ir žaidinimai yra vis dar gyvuojanti tradicija šeimose, šie mažyčiai kūrinėliai natūraliai padeda kurti bei saugoti šiltą, nuoširdų santykį su mažyliais, jie ramina, migdo ar pralinksmina vaikelį, taip pat lavina kalbą, klausą, vaizduotę, kuria jaukią, žaismingą nuotaiką. Šiandien lopšinių, migdymo tradicijų mokosi ir auklės, ir darželių auklėtojos, ir vaikai ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Veikia ir lopšinių, žaidinimų mokyklėlės šeimoms, kuriose ši tradicija yra primiršta, Klaipėdoje tai – penktus metus Etnokultūros centro rengiami užsiėmimai „Tradicinės lopšinės ir žaidinimai“. Lopšinių ir vaikų migdymo tradicijos Lietuvoje yra netgi įtrauktos į nacionalinio Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Balandžio 23 d. leidinius „Kicu kicu bė bė“ Klaipėdos etnokultūros centre pristatys leidinių sudarytoja, LNKC Folkloro poskyrio vadovė Jūratė Šemetaitė, kuri ne tik pasidalins sukauptomis žiniomis apie vaikų migdymo tradicijas ir su lopšinėmis bei žaidinimais susijusį kultūrinį paveldą, bet ir kartu pakvies dainuoti lopšines, žaidinti vaikučius. Todėl mažieji lankytojai renginyje ypač laukiami.

Taip pat bus galima įsigyti šių leidinių. 

Maloniai lauksime Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10).

 

Renginys nemokamas.

Data: 2018 04 23 | Pradžia: 17.30 val