Latvijos Respublikos Nepriklausomybės dienai skirti renginiai

Latvijos Respublikos Nepriklausomybės dienai skirti renginiai:

Lapkričio 17 d. 17.00 val. filmo „Žmogaus vaikas“ (rež. Janis Streičas) peržiūra.
Renginį ves dr. Dalia Kiseliūnaitė.

Lapkričio 18 d. 18.00 val. Tradicinių šokių klubo „Vožinis“. Lietuviški/latviški tradiciniai šokiai drauge su svečiais iš Ogrės (Latvija).

Renginiai nemokami.

Išsamiau apie filmą:

Filmas „Žmogaus vaikas“ buvo kuriamas sudėtingais 1991 m. Filmavimo pradžioje kūrybinė grupė nutraukė darbą ir išėjo į sausio barikadas ginti Nepriklausomybės, o paskutiniai epizodai rugių lauke vyko rugpjūčio pučo dienomis. Tai pirmasis latvių filmas, pristatytas „Oskaro“ apdovanojimui ir pirmasis filmas latgalių kalba. Nors „Oskaro“ statulėlės negavo, 1992 m. tapo Latvijos festivalio „Didžiojo Kristupo“ absoliučiu laureatu. Pagrindinio vaidmens atlikėjas Andrejas Rudzinskis pripažintas geriausiu vaidmens atlikėju, o režisierius Janis Streičas pelnė visos tautos meilę už puikiai išreikštą nacionalinę tapatybę.       2016 m. latvių kino patriarchu tituluojamas Janis Streičas šventė savo 80 m. jubiliejų. Ta proga Latvijoje kino salės vėl prigužėjo jo meno gerbėjų, buvo rodomi geriausi darbai, be kurių neįsivaizduojama Latvijos kultūros raida. Režisierius yra  ne tik puikus menininkas, bet ir didelis Lietuvos bičiulis. Jis ne kartą svečiavosi Klaipėdos Etnokultūros centro ir Klaipėdos universiteto renginiuose, žavėjo savo iškalba, humoru, nuoširdumu, itin giliu menininko atsakomybės pajautimu.
                      Filmas „Žmogaus vaikas“ režisieriaus jubiliejaus proga buvo techniškai atnaujintas, o šiemet pasiekė Klaipėdą su lietuviškais subtitrais (vertė Dalia Kiseliūnaitė). Lietuvos žiūrovai turi puikią galimybę ne tik patirti nuostabų kino meno poveikį, apmąstyti abiem tautoms labai artimus nacionalinės tapatybės, humanistinius ir krikščioniškųjų vertybių klausimus, bet ir pasigėrėti nuostabiai kuriamais personažais bei paklausyti latgalių kalbos skambesio. 

Data: 2017 11 17 | Pradžia: 17:00 val