Lenkiško folkloro koncertas su Malwina Paszek (Poznanė, Lenkija)

MALWINA PASZEK - tradicinės vokalinės muzikos atlikėja, įvaldžiusi daugybę instrumentų: groja akordeonu, pianinu, karimba, citra ir kt., tačiau aistringiausiai įsimylėjusi ratukinę rylą.

Muzikantė 2011 m. baigė Poznanės muzikos akademiją. Baigiamajame bakalauro darbe nagrinėjo Vivaldžio kūrinius, kuriuos Nicolas Chédeville transponavo rylai ir kameriniam orkestrui („Les Saisons Amusantes“).

Atlikėjos koncertų repertuaruose - šiuolaikinė muzika rylai, tradicinė (prancūzų, lenkų, ukrainiečių, baltarusių) ir baroko muzika.

MALWINA PASZEK dalyvauja ir kuria „baltojo dainavimo“ grupėje „Droryje“ ir „Ludożercy z innej wsi“, taip pat gilinasi į Balkanų bei kabareto muzikos stilius. Su kvartetu „Bedebede & Purandare“ kuria muziką lėlių teatrų spektakliams, radijo laidoms ir nebyliajam kinui. Bendradarbiauja su Lenkijos archeologijos, etnografijos ir regioniniais muziejais, tiek kaip muzikantė, tiek kaip mokytoja (veda ratukinės rylos ir „baltojo dainavimo“ mokymo užsiėmimus).

Ketvirtadienio susitikime MALWINA PASZEK atliks tradicines Rytų Lenkijos bei kelias Ukrainos, Baltarusijos dainas, pritariant rylai, o taip pat dainas užrašytas gimtojoje Didžiosios Lenkijos vietovėje, kurioje užaugo - Pałuki (Didžiosios Lenkijos ir Kujavijos pasienis).

Pasiklausyti galima:
https://soundcloud.com/malwinapaszek/sets/pie-ni-tradycyjne-folk-songs

Susitikimas yra vienas iš projekto ,,Etnoreidas" renginių ciklo „Etnolaboratorijos"

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Data: 2018 11 22 | Pradžia: 18.00 val