Žydų kultūrinio paveldo akcentai

Europos žydų kultūros dienų renginiams Lietuvoje besibaigiant bei Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai artėjant kviečiame ir Klaipėdos etnokultūros centre sudėti tam tikrus žydų kultūrinio paveldo ir atminties akcentus.

Rugsėjo 19 d. 17.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas dr. Hektoras Vitkus miestiečius supažindins su Klaipėdos (Mėmelio) žydų bendruomenės kultūriniu paveldu ir jo išskirtinumu Lietuvos ir Baltijos regiono kontekste. Grupė iš Vilniaus „Rakija Klezmer Orkestar“ klaipėdiečius bei miesto svečius kvies pasiklausyti savita stilistika, vingriomis melodijomis ir šokio rimtais pasižyminčios tradicinės žydų muzikos – klezmer. Būtina registracija tel. (8 46) 312 113.

Rakija Klezmer Orkestar – jaunų, profesionalių ir ugningų muzikantų grupė, įgyvendinanti projektą „Atgaivintas žydų paveldas“ ir šiuo metu itin aktyviai organizuojanti savo koncertinį turą po visą Lietuvą. Įvairiuose miestuose ir miesteliuose stengiamasi surengti koncertus autentiškose vietose, kuriose prieš Antrąjį pasaulinį karą aktyviai virė žydų gyvenimas. Pagrindiniai muzikantų siekiai – nors trumpam grąžinti žydų muziką į vietas, kuriose ji kadaise skambėjo, supažindinti su „klezmer“ bei įprasminti žydų kultūrinį paveldą.

Renginys nemokamas.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Primename, jog renginio metu būtina laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių.

Data: 2020-09-19 | Pradžia: 17:00–18:30 val