Paskaitų ciklas ,,Gavėnios dienoraščiai: kaip pasiruošti Velykoms"

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms, kviečiame Jus bent du vakarus niekur neskubėti, prisėsti, pasidaryti arbatos ir pasiklausyti, kokios buvo / tebėra šios šventės tradicijos Mažojoje Lietuvoje. Raktiniai paskaitų žodžiai – dovanos ir sveikata – šių dienų svarbiausios aktualijos kiekvienam, nes be dovanų nepraeina nei viena šventė, o sveikata – didžiausias kiekvieno mūsų turtas. Klausiate, o kuo tai susiję su šv. Velykomis? Ogi tuo, kad nuo senų senovės lietuvininkai žinojo, kokius veiksmus reikia atlikti šios šventės metu, kad visus metus būtų sveiki ir gražūs. Pastebėtina ir tai, jog nuo pirmųjų Mažosios Lietuvos Velykų šventės aprašų iki pat šių dienų pagrindinis šventės simbolis yra kiaušinis ir su juo susiję apeiginiai veiksmai. Taigi apie visą tai ir dar daugiau kviečiame išgirsti paskaitų cikle ,,Gavėnios dienoraščiai: kaip pasiruošti Velykoms“, kuris bus tiesiogiai transliuojamas:

Kovo 25 d. 18 val. Velykinio kiaušinio kampai ir plokštumos: ko mes dar nežinojome? Youtube nuoroda (norėdami gauti priminimą, spauskite varpelį „Nustatyti priminimą/Set reminder“)

Kovo 29 d. 18 val. Velykos ir sveikata. Ką žinojo mūsų senoliai? Youtube nuoroda (norėdami gauti priminimą, spauskite varpelį „Nustatyti priminimą/Set reminder“)

 

Data: 2021-03-25 | Pradžia: 18:00 val