Folk band TORBAN koncertas ir Tradicinių šokių VOŽINIS

2017 m. gegužės 25 d. 20.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į Klaipėdos senamiestį. Šį ketvirtadienio vakarą Meno kieme garsiai skambės folk grupės Torban (Ukraina) originaliai ir su kūrybišku polėkiu atliekama muzika ir dainos. Po koncerto kviesime įsisukti į tradicinių šokių „Vožinį.
Ukrainiečių folk band „Torban” – 5 jaunatviški, entuziastingi atlikėjai, mėgstantys eksperimentuoti ir kūrybiškai ieškoti naujų tradicinės muzikos skambesių. Muzikantus įkvepia Europos šalių autentiška muzika, kurią „Torban“ drąsiai mėgina sujungti su ukrainiečių tradicinėmis dainomis.                                                                                                           Koncerte skambės ukrainiečių ir balkanų šalių dainos, o taip pat išgirsime skirtingų muzikos instrumentų (concertinos, rylos, hutsuliško ir airiško būgnų, tamburino, lumzdelio, dambrelio, darbuko) skambesius bei netikėtas muzikines improvizacijas.  
Torban – tai ukrainiečių liutnės tipo styginis instrumentas, šioje šalyje turintis išskirtinę istoriją.  XVII a. pr.–XX a. pr. torban insrumentas buvo populiarus ir juo muzikuojama Ukrainoje, Lenkijoje, Rusijoje. Nepalankios istorinės aplinkybės lėmė, kad šis instrumentas ir autentiška muzikavimo tradicija išnyko.  Ukrainos muziejuose galima išvyksti tik 3 originalius instrumento pavyzdžius. Dėl šio instrumento išskirtinumo grupė ir tapo „Torban”.
Kviečiame  nepraleisti ir išgirsti ukrainiečių folk band „Torban“.
 
Renginys nemokamas.
„Torban“ koncertas – tęstinio projekto, „Etnoreidas“ renginys, iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Data: 2017 05 25 | Pradžia: 20:00 val