Renesanso koklių rekonstrukcijų paroda iš VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“ fondų

Karantino metu stabdomas Klaipėdos etnokultūros centro parodų ir galerijų lankymas.

Rugsėjo 24-gruodžio 16 d. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) eksponuojama paroda Renesanso koklių rekonstrukcijos iš VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“ fondų.

Parodoje „Renesanso koklių rekonstrukcijos“ pateikiami įvairūs, pagal archeologinę medžiagą atkurtų renesanso koklių replikų pavyzdžiai. Čia pamatysime skirtingomis technologijomis padarytus koklius: ir žiestus puodyninius, ir spaustus nuo medinių, molinių ar gipso matricų plokštinius. Juos kūrę meistrai taikė ir įkūnijo savo laikmečio skonio ir kompozicijos principus, tad, nežiūrint į tai, kad koklis yra sudėtinė krosnies dalis, jį visiškai pagrįstai galime vertinti kaip atskirą dizaino elementą, o taip pat savarankišką meno kūrinį. Koklių plokštėje paprastai formuojamas geometrinis ar augalinis ornamentas, kartais ir figūrinis, pasiskolintas iš ano meto graviūrų ir kūrybiškai perdirbtas pasaulietinis ar religinis siužetas. Papildomo puošnumo kokliui suteikia spalvotos glazūros, tad puošnios ir prabangios renesanso krosnys tapo pagrindiniu interjero akcentu. Dalis parodoje „Renesanso koklių rekonstrukcijos“ eksponuojamų koklių dengti cheminių tyrimų duomenimis atkurtomis glazūromis.

Koklių rekonstrukcijų autoriai: Elena Aleksejeva, Jurgita Radžiūnaitė, Laura Sodeikaitė ir Dainius Strazdas. Eksponuojami kokliai saugomi VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“ fonduose.

Renesanso koklių rekonstrukcijų paroda Etnokultūros centre veiks iki sausio 6 d.

Ši paroda - tai Klaipėdos etnokultūros centro projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos www.ltkt.lt, renginys.

Būtina laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“ archyvo nuotrauka

Data: 2021-01-06 | Pradžia: 9:00-17:00 val