Šiaudinės puošmenos. Nuotoliniai meistriškumo mokymai pynėjams

ORGANIZATORIUS: Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras
KUR? per ,,Zoom" platformą.
KADA? Gruodžio 9 d. (trečiadienį) 18.00 val.
KAIP PATEKTI? Registracija vyksta iki gruodžio 6 d. nuorodoje: https://cutt.ly/Shab4oS
PRIEMONĖS? Pinama bus iš tikrų šiaudų, visomis priemonėmis pasirūpina patys dalyviai (sąrašas bus išsiųstas užsiregistravusiems).
RENGINYS MOKAMAS

Klaipėdos etnokultūros centras jau tris dešimtmečius kasmet advento metu organizuoja edukacinius šiaudinių eglutės žaisliukų gaminimo užsiėmimus. Jų metu susipažįstama su žaliavos paruošimu, pinamas nesudėtingas darbelis – reketukas, girlianda, rišama saulutė, paukštelis ar  kt. Per eilę metų išaugo platus lankytojų, susipažinusių su pynimo tradicija, ratas.

Tikime, kad per vasarą, rudenį, išbraidėte rugių, kviečių, avižų laukus ir prisirinkote puikiausių šiaudų, tinkančių pynimui. Tad norime pakviesti į šiaudinių puošmenų pynimo mokymus nuotoliniu būdu, panaudojant savo surinktą žaliavą. Renginys skirtas jau pramokusiems pinti, norintiems patobulėti, pasimokyti rečiau pinamų tradicinių šiaudinių rankdarbių. Tradicinė amatininkė ir tautodailininkė Jurgita Kaščiukaitė-Kutkienė pamokys pasigaminti du šiaudinius dirbinius: pintą meduolį ir saulę. Jie bus gaminami ne suveriant šiaudelius ant siūlo,  bet  juos  supinant vieną su kitu.

Vilniaus rajone gyvenanti pynėja Jurgita kartu su vyru Jonu yra pasišventę amato puoselėtojai. Kiekvienas jų šiaudinius dirbinius kuria dar nuo vaikystės, perėmė iš kartos į kartą perduodamas amato tradicijas. Šeimyninis Jurgitos ir Jono Kutkų duetas iš šiaudų pina įvairiausius dirbinius – sodus, buities indus,  interjero puošmenas, prakartėles ir kt. Jų pinti smulkūs eglutės žaisliukai, sodų papuošimai  išsiskiria retesnėmis tradicinėmis pynimo technikomis, kurios buvo žinomos visoje Lietuvoje. Jurgitos Kaščiukaitės -Kutkienės pinti dirbiniai yra sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktais.

Renginys  organizuojamas įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt/, globoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

 

Data: 2020-12-09 | Pradžia: 18:00 val