Stiklo karoliukų dirbtuvės

Spalio 19 d., šeštadienį, nuo 10.00 val. ir nuo 14.00 val. (dvi grupės) Etnokultūros centre vyks stiklo karoliukų dirbtuvės su Daiva Jusiūte – Tarailiene (Vilnius).
Užsiėmimo metu bus pasakojama stiklo karolių istorija, patiriamas stiklo plastiškumas, takumas. Gaminamas stiklo gaminys – karolis – išbandant įvairius karoliukų gamybos įrankius, ornamentavimo būdus. Dirbtuvių rezultatas – ne tik stiklo, kaip medžiagos ar masės pajautimas, bet paties dalyvio sukurta senoviško baltiško karoliuko kopija. Gaminant karolius naudojama „lampwork” technika, t.y. karštuoju būdu mažu degikliu kaitinant stiklą formuojami karoliukai. Gaminių aušinimas užtrunka vidutiniškai apie 30-40 min, tai priklauso nuo pagaminto karoliuko dydžio.
2007 metais Daiva Jusiūtė-Tarailienė įkūrė stiklo dirbtuvėlę ŪTA. Autorė puoselėja dvi kryptis – užsiima senųjų baltiškųjų stiklo gamybos tradicijų gaivinimu bei moderniojo stiklo plastika. Pagrindinė technika, kuria dirbama, yra „lampwork“. Tai degikliu kaitinamas stiklas, formuojami karoliukai, figūrėlės, pučiami buteliukai-miniatiūros.
Vasaros metu, dalyvaujant įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, daromi stiklo eksperimentai lauko krosnyje, žaizdre.
Tam, kad archeologinio radinio rekonstrukcija būtų kuo tikslesnė, tenka lankytis muziejų fonduose, tirti stiklo radinius, įžvelgti stiklo atspalvių niuansus bei kitas detales.
Stiklo dirbtuvėlėje gaminamos baltiškojo stiklo radinių replikos 2011 m. yra sertifikuotos kaip Lietuvos tautinis paveldas.

Visos reikalingos priemonės bus suteiktos.
Būtina išankstinė registracija tel.: 8 46 310022
Užsiėmimai mokami
Tai vienas iš projekto ,,Etnoreidas“ ciklo ,,Etnodekoras“ renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Data: 2019 10 19 | Pradžia: 10.00 val