Trijų dienų praktinės delmonų kūrimo dirbtuvės

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ praktinEs delmonų kūrimo dirbtuves. Tai trijų dienų tęstiniai užsiėmimai, kurių metu bus mokoma ornamento komponavimo, delmono konstravimo ir siuvimo.

Užsiėmimus ves ir delmonų kūrimo paslapčių mokys Ieva Matulionytė ir dr. Elena Matulionienė. Renkamos dvi grupės, kurios dirbs birželio 15, 22, 29 17.00 val. ir liepos 13, 20, 27 17.00 val. Užsiėmimai mokami. Būtina išankstinė registracija tel. 8 46 310022. Pageidautina, kad dalyviai jau mokėtų siuvinėti.

Delmonas – dekoruotas tekstilinis krepšelis, lietuvininkių ryšėtas ties juosmeniu. Jame buvo patogu nešiotis smulkius daiktus: raktus, peiliuką, pinigėlius, šukas. Tai viena puošniausių kostiumo detalių, kruopščiai išsiuvinėta įvairiaspalviais siūlais ir stiklo karoliukais, pažymėta prasminiu tekstu, data, inicialais, augaliniais ornamentais. Lietuvininkės delmonus dekoravo ir siuvosi pačios arba užsisakydavo pas siuvėjus. Mažosios Lietuvos delmonai pripažinti saugotina vertybe ir yra įtraukti į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą https://savadas.lnkc.lt/

Delmonų kūrimo dirbtuvės rengiamos įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt, globoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Primename, kad įstaigos patalpose privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų. Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Fot. Rasa Grigaitytė

Data: 2020-07-27 | Pradžia: 17:00–19:00 val