Virginija Pievos albumo „Tolumėla“ pristatymo koncertas

Rugpjūčio 13 d., 19 val. Klaipėdos etnokultūros centre vyks Virginija Pievos albumo „Tolumėla“ pristatymo koncertas. Pirmasis solinis Virginija Pievos albumas „Tolumėla“ klausytoją stebina netikėtu postfolkloro skambesiu ir užburiančia nuotaika. Visą jo muziką sukūrė, daugeliu instrumentų atliko ir savo mažame provincijos miestelyje įrašė pati atlikėja. Dešimtis albumo kūrinių žavi prietemos nuojautų kupina lyrika, alternatyviniu roko rupumu, šamaniška ritmika bei atskleidžia naują požiūrį į šiuolaikinį tradicinės baltiškos muzikos atlikimą.

Virginija jau pora dešimtmečių kuria poetišką, folkloro ir roko atspalvių nuspalvintą muziką, daugeliui klausytojų atpažįstamą iš atlikėjos itin gražaus, sodraus balso. Prieš keturis metus jos suburta folkloro grupė PIEVOS sugrojo savo paskutinį koncertą, po kurio savo muzikinį kelią Virginija tęsė kaip multiinstrumentalistė, atrasdama ir pasitelkdama įvairias technines naujoves, kilpinimo (angl. looper) efektus bei balso procesorius.

Pasak autorės, šis albumas radosi tarsi iš nieko, intuityviai, įsiklausant į save: „Į looperį vieną po kito įrašius instrumentus ir derinant juos tarpusavyje, grojant tai, kas tuo metu šauna į galvą, kuomet tiesiog žaidi sau – gimė netikėtos kompozicijos. Jose norėjosi įpinti lietuvių liaudies dainas, jas šiek tiek pakeičiant. Tapo įdomu išbandyti save kaip multiinstrumentalistę“.

„Tolumėla“ – tai ilgesingas jausmas, traukiantis prie savęs ir per muziką, dainą, per pažįstamą seną istoriją tarsi artėjantis į tave. Jis primenana, kad, regis, tu ten buvai, o gal tik dar būsi...

Kūriniuose skamba akustinė gitara, kanklės, ryla, būgnas, tambūrinas, varpeliai, barškutis, lumzdelis, dūdelė, lūpinė armonikėlė, dambrelis ir atlikėjos balsas. Įrašinėjant kompozicijas talkino ir subtiliai kūrinių atmosferą sintezatoriumi paspalvino Donatas Bielkauskas (DONIS).

Šis koncertas yra vienas iš projekto „Etnoreidas“ renginių. Projektas ,,Etnoreidas“ – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis autentiško ir modernaus folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, iniciatyvas ar kitas etnoraiškas. Projektą ,,Etnoreidas“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt. 

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Primename, kad vykstančių renginių metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

 

 

Data: 2020-08-13 | Pradžia: 19:00 val