Audimo galerija. Juostos

AUDIMO GALERIJOS NAUJOJO SEZONO ATIDARYMAS
Klaipėdos etnokultūros centras jau šį šeštadienį (birželio 11 d.) kviečia į Audimo galerijos naujojo sezono atidarymą. ???? ???? ????
 
Šį kartą pristatome lietuviškų juostų įvairovę. Audimo galerijoje (Bažnyčių g. 4 – šalia Meno kiemo) jus pasitiks tradicinių rankdarbių meistrė Ramunė Našlėnienė, kuri demonstruos rinktinių Mažosios Lietuvos juostų audimą skieteliu. Svarbu, kad audimo procesą bus galimybė ne tik pamatyti, bet ir išbandyti patiems! Galerijoje pagrindinis dėmesys skiriamas Vakarų Lietuvos juostoms, tačiau lankytojai turės progą susipažinti su įvairių senųjų technologijų (pynimo, vijimo, audimo) būdais sukurtomis juostomis iš visos Lietuvos. Įdomu, jog juostą, kaip savarankišką tradicinės kultūros dėmenį, atrasite įvairiuose kontekstuose: kaip drabužio dalį, kaip lietuvišką suvenyrą, ar pagarbos išraiškos ženklą. Ekspozicijoje bus demonstruojamos įvairių laikotarpių autentiškos juostos bei jų kūrybinės variacijos. ????????????????????
 
Pažinti audimo paslaptis – niekada nevėlu!
Laukiame Jūsų
 
II, VI – 11.00-18.00 val. bei VII – 12.00-16.00 val.
 
***
Audimo galerijos veikla vykdoma įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, kurį globoja Klaipėdos miesto savivaldybė.
 
 
 

Data: 2022-06-11 | Pradžia: 11:00 val