Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos “Klaipėdos krašto toponimai. Istorinis ir etimologinis registras” pristatymas. ATIDEDAMAS

RENGINYS ATIDEDAMAS.

Spalio 28 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) kviečia į dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos „Klaipėdos krašto toponimai. Istorinis ir etimologinis registras“pristatymą. Renginio dalyviai kviečiami ne tik susipažinti su naujosios knygos gimimo istorija ir jos medžiaga, bet ir su techninėmis jos naudojimo galimybėmis, užduoti rūpimus klausimus. Prašome registruotis į renginį užpildant registracijos formą (shorturl.at/ghBIS) arba tel. (8 46) 312 113.

Lietuvių kalbos instituto vyresniosios mokslo darbuotojos dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knyga yra nemažos apimties mokslo darbas, skirtas Klaipėdos krašto vietovardžiams. Knygoje supažindinama su moksliniais kaimų vardų ir vandenvardžių kilmės aiškinimais, pateikiamos įžvalgos apie regioninę vardų formų specifiką, samprotavimai apie normines vardų formas, abejotinus ir klaidingus rekonstrukcijos ir vartosenos atvejus. Knygoje taip pat pristatoma atskirų kaimų istorija, yra nemažai nuotraukų ir vertingų žemėlapių.

Tyrimo medžiagą sudaro esami ir buvę buvusios Klaipėdos apskrities gyvenamųjų vietų vardai ir vandenvardžiai (dabartinių Klaipėdos ir Kretingos rajonų “prūsiškoji” dalis). Autorė tęsia Rytprūsių vietovardžių tyrinėjimus, pradėtus 2005 m., kai kartu su savo studente Laima Simutyte išleido knygą “Kuršių nerijos vietų vardai”.

Šį kartą publikuojamas elektroninis leidinys, leidžiantis patogiai “vartyti” knygą kompiuterio ekrane, naudotis pridėtais žemėlapiais ir nuorodomis. Knygos redaktorės kalbininkės dr. Dalios Jakulytės sukurta el. versija prieinama bet kuriam kompiuterio ir ineterneto vartotojui, todėl susitikti su autore ir redaktore kviečiami įvairaus amžiaus ir išsilavinimo Klaipėdos krašto mylėtojai.

Primename, kad organizatorių patalpose būtina laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Renginys nemokamas.

 

 

 

Data: 2020-10-28 | Pradžia: 17:30-18:30 val