Keramikos dirbtuvės

Klaipėdos etnokultūros centro dirbtuvėse prasidėjo projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ keramikos užsiėmimai, kuriuose galima susipažinti su juodosios keramikos amatu,  nusilipdyti indą ar išmokti žiesti žiedimo rateliu. 

Juodoji keramika – vienas seniausių molio degimo būdų. Nuo viduramžių buvusi ypač populiari juodoji keramika, šiandien  daugelyje Europos šalių yra išnykusi, o Lietuvoje tik retas iš meistrų užsiima šiuo amatu ir moka paprastą molį paversti juodos metalo spalvos ir unikalaus skambėjimo kūriniais. Šia technologija degti indai laikomi pačiais ekologiškiausiais, nes jiems pagaminti nenaudojami jokie dažai ar glazūros.

„Lipdymas. Juodoji keramika“ vyks pirmadieniais nuo 17.30 val. Užsiėmimų metu dalyviai susipažins  su juodosios keramikos istorija, paplitimu Mažojoje Lietuvoje, molio paruošimu, naudojamais darbo įrankiais, gamybos technologija, degimo būdu, mokysis lipdyti ir dekoruoti  indą. Pageidaujantys išmokti žiesti gali registruotis į individualius mokymus, kurie vyks pirmadieniais sutartu laiku. Būtina išankstinė registracija tel.  8 46 410108
Užsiėmimai mokami.

Keramikos užsiėmimai vyks iki pat žiemos. Rudenį planuojami  ne tik juodosios, bet ir glazūruotos keramikos užsiėmimai, istorinių, etnografinių indų ekspozicija. 

Projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“  iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Data: 2019-08-19 | Pradžia: 17.30 val