Lygiadienio batika | Kūrybinės dirbtuvės

RENGINYS ATŠAUKTAS.

Pavasario lygiadienio proga kviečiame kurti batikos technika. Kovo 21-ąją, šeštadienį, nuo 11.00 val. su šia technika supažindins tekstilininkė Kristina Šorienė (Tekstilinė šviesa).

Batika – senas tekstilės dekoravimo būdas, kildinamas iš Javos salos, neturintis lietuviškų šaknų, tačiau panašus į audinių dažymą augaliniais (ir ne tik) dažais, kiaušinių marginimu vašku, nes naudojamas lydytas vaškas ir dažai. Pagrindinis dažymo batika principas ir idėja – audinio vietos, kurių nenorime nudažyti, dengiamos vašku, parafinu, ar vaško ir parafino mišiniu. Vėliau audinys dažomas norima spalva, vėl padengiamas vašku ir vėl dažomas kita spalva, o po dažymo – šalinami vaško likučiai. Ornamentas susidaro ten, kur buvo piešta vašku.

Užsiėmimo metu kūrybiškai dėliosime saulės, gyvybės medžio motyvus bei kitus pavasario, bundančios gamtos, gyvybės, vaisingumo ir žemės simbolius.
Kviečiame dalyvauti!
Vietų skaičius ribotas.
Registracija ir informacija tel. (8 46) 310022
Trukmė iki 3h.
Dirbtuvės - vienas iš projekto „Etnoreidas“ renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse

Data: 2020 03 21 | Pradžia: 11.00 val