Sustingusių Užgavėnių aidai

Klaipėdos etnokultūros centro bendruomenė reaguodama į karo veiksmus Ukrainoje sustabdė 2022 m. Užgavėnių linksmybės Klaipėdos mieste. Atrodo, kad tai buvo pats logiškiausias sprendimas šioje situacijoje. Tautos tradicijos – gyvos ir kintančios, todėl tam tikrais atvejais turi sureaguoti bei prisitaikyti prie laikmečio.
 
Todėl šiandien Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje (Bažnyčių g. 4) įvyko kitokios „Sustingusios Užgavėnės“. Šiam sprendimui pritarė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Juolab, kad Užgavėnės, mero žodžiais tariant, tai laikas, kai išvarome žiemą, pasitikdami pavasarį. Šiandien yra didžiulis tikslas ne tik ukrainiečiams, bet ir visam pasauliui išvaryti blogį, kad ateitų pavasaris, pavasaris laisvei, demokratijai, galimybei pasirinkti.
 
„Sustingusių Užgavėnių“ fone prie ugnies susibūrę klaipėdiečiai kartu su folkloro ansambliais „Alka“ ir „Kuršių ainiai“ dainavo lietuvių liaudies dainas. Liaudies daina – vienas stipriausių dvasios įkvėpimo ir palaikymo šaltinių. Sambūrio metu miestiečiai ant popieriaus lapelių užrašė baimes, nuogąstavimus, blogas mintis ir sumetė į ugnį, simboliškai apsivalydami nuo susikaupusių blogybių. Na, o mainais gavo „gėrio sėklų“ (įvairių augalų sėklų), kurios, tikimės, sėkmingai išdygs tiek mūsų žemėje, tiek ir mintyse.
 
Galop, skambant tabalų muzikai, šių metų Morė buvo išrinkta ir susirinkusių akyse išgabenta iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelio. Šitaip užtikrinant vieną iš simboliškiausių Užgavėnių apeigų – Morės sunaikinimą, tradiciškai turėjusį nulemti sėkmingą pavasario atėjimą.
 
Dėkojame visiems buvusiems bendrystėje. O taip pat kviečiame žiūrėti ir video reoprtažą: 
 
???? – Vytautas Liaudanskis
 
???? – Nerijus Jankauskas

Data: 2022-03-01 | Pradžia: 16:00 val