prof. dr. Vyganto Vareikio paskaita „Lietuvos šaulių sąjunga Nepriklausomybės kovose“

„Lietuvos šaulių sąjunga Nepriklausomybės kovose“

                      Paskaitų ciklas „Kaip apginta Lietuvos laisvė 1918–1920 m.?“ tęsiasi ir klaipėdiečius vasario 27 d. 17.30 val. kviečia į istoriko prof. dr. Vyganto Vareikio (KU, BRIAI) paskaitą „Lietuvos šaulių sąjunga Nepriklausomybės kovose“.

                      Lietuvos šaulių sąjunga, kurios šimtmetis minimas šiais metais buvo masiškiausia paramilitarinė organizacija tarpukario Lietuvoje vienijusi apie 60 000 narių. Inteligentų patriotų 1919 m. vasarą Kaune sukurta organizacija dalyvavo visose svarbiausiose kovose – prieš bermontininkus 1919 m. rudenį Šiaurės Lietuvoje, 1920 m. rudenį Rytų Lietuvoje prieš lenkų reguliariosios kariuomenės dalinius, 1920-1923 m. susirėmimuose su lenkų milicijos būriais neutralioje zonoje bei 1923 m. žygyje užimant Klaipėdą. Šaulių-partizanų kovinė ir idėjinė patirtis pravertė ir rengiantis partizaniniam karui tarpukario Lietuvoje. 
                      Paskaitoje bus apžvelgtas šaulių vaidmuo tiek 1919–1920 m. Nepriklausomybės kovų metu, tiek 1921–1923 m. susidūrimų neutraliojoje zonoje su Lenkija metu, tiek Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos operacijoje 1923 m.
                      Šių susitikimų, kurie jau suplanuoti kiekvieną mėnesį iki pavasario, metu istorikai atskleis karių kasdienybės Nepriklausomybės karo metu aspektus, pristatys svarbiausias karines operacijas, apžvelgs Lietuvos visuomenės požiūrį į Lietuvos nepriklausomybę ir vykstantį karą dėl jos.

Įėjimas nemokamas.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse

Data: 2019 02 27 | Pradžia: 17.30 val