ANSAMBLIO „KORALI“ KONCERTAS | LVOVAS (UKRAINA)

KADA – 09 mėn. 30 d., 17.00 val.
KAS – ANSAMBLIO „KORALI“ KONCERTAS | LVOVAS (UKRAINA)
KUR – KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRO II A. SALĖ (DARŽŲ G. 10)
 
Vakarą ves etnomuzikologė dr. Algytė Merkelienė.
 
Ansamblio įkūrimo idėja kilo smuikininkei Galinai Pochilevič ir etnomuzikologei Larisai Lukašenko užrašinėjant folklorą Palenkės ir Beresteiščynos regionuose (dabar priklausančiuose Lenkijai ir Baltarusijai). Kadangi šių regionų dainavimo maniera skiriasi nuo galiciečių, kilo mintis, kad būtų šaunu išmokti visų ukrainiečių etninių žemių dainavimo tradicijas. „Yra daug grupių, kurios dainuoja išskirtinai Kijevo, Poltavos srityse ar tik Polisijoje. Mes norėjome parodyti, kad Ukraina yra nepaprastai įvairi, – sako Galina Pochilevič – tad nusprendėme kiekvieno Ukrainos regiono dainas suverti kaip karoliukus ant siūlo“. Taip atsirado grupės pavadinimas – Korali (Koralų karoliai).
 
Šiandien šią folkloro grupę sudaro trys folkloristės, tai – Lvovo muzikos akademijos absolventės Galina Pochilevič ir Larisa Lukašenko, kurios ilgą laiką dirbo Lvovo Nacionalinės mokslų akademijos Etnologijos institute, ir Lvovo teatro „Ir žmonės ir lėlės“ aktorė Liudmila Zborovskaja. Kadangi „Koralį“ tikisi savo kolektyvo plėtros, jos ir pasivadina ne „trio“ grupe, o folkloro ansambliu. Larisa Lukašenko sako: „Yra įvairių dainavimo stilių, vienbalsis – Karpatuose, polifonija – Ukrainos centre ir Rytų Ukrainoje. Klausantis kompaktiniuose diskuose ir ekspedicijose užrašytą folklorinę medžiagą ir perimant pateikėjų atlikimo manierą mums įdomu išbandyti save. Žinoma, technologijos neperteikia to ką galima išgirsti klausantis gyvų pateikėjų, kadangi iš jų galima išgirsti tik jiems būdingą dainavimo ar muzikavimo manierą bei repertuarą. Mums tai tarsi kūrybinė laboratorija. Mes nuolat ieškome ir vis atrandame kažką naujo“.
 
Karantino metu „Korali“ beveik neturėjo pasirodymų, dabar jos aktyviai dalyvauja labdaros koncertuose ligoninėse bei renginiuose skirtuose Ukrainos gynėjams.

Data: 2022-09-26 | Pradžia: 17:00 val