Antano Butkaus muzikos instrumentų paroda

Spalio mėnesį Meno kiemo dirbtuvių vitrinoje (Daržų g. 10) veikia Mažosios Lietuvos krašto istorinių muzikos instrumentų tyrinėtojo ir atkūrėjo Antano Butkaus muzikos instrumentų paroda. Ekspoziciją galima apžiūrėti tik iš lauko. Atidaryta I–V, 10–18 val.

Parodoje eksponuojami A. Butkaus mokslinės rekonstrukcijos metodu, pagal senuosiuose raštuose pateiktas graviūras atkurti instrumentai – kanklės-arfa (1984), psalteriumas (psalteras, psalterionas), trimitas, retos konstrukcijos būgnas (1989), archajiškos klaipėdietiškos kanklės-arfa (1995). Taip pat, remiantis muziejiniais eksponatais pagaminti instrumentai – kanklės, pučiamieji (sekminių ragelis, diatoninė ir chromatinė birbynės, lamzdelis), remiantis esamais pavyzdžiais ir muziejiniais eksponatais meistro sukurti naujadarai (tabalai, džingulis) bei restauruoti instrumentai (kanklės).

Apie A. Butkaus kruopštumą, rekonstruojant bei „nuglostant“ instrumentus, meilę atliekamam darbui ir reikšmingus pasiekimus būtų galima kalbėti daug, tačiau viską, kas svarbu, regis, įmanoma sudėti į keletą sakinių. Štai, viename interviu, A. Butkus, paklaustas, ar save vadina mokslininku, nes Mažosios Lietuvos instrumentarijaus tyrimai – didelis jo asmeninis darbas, šitaip atsakė:

„Esu dalyvavęs daugybėje konferencijų užsienyje, ten mane vadino profesoriumi. Gyniausi, kad nesu, bet, sako, tokio lygmens dalykus tik būdamas profesorius gali padaryti. Aš neturiu jokio mokslinio vardo, man jo nereikia. Pakanka, kad vaikai ir anūkai myli, ir bendradarbiai šiek tiek gerbia, – šypsosi“.

Arvydo Gurkšnio ir Ingos Zdanavičienės nuotraukos.

Data: 2021-10-29 | Pradžia: 10:00-18:00 val