D. Bernotaitės-Beliauskienės publikacija

Klaipėdos etnokultūros centro salėje nuo lapkričio pabaigos veikia įspūdinga paroda – „Mažosios Lietuvos pirštinės. Gyvoji tradicija“ (žr. plačiau – https://bit.ly/3z4Sh9V).
 
Parodos atidarymo metu paskaitą apie Mažosios Lietuvos pirštinių mezgimo ištakas bei raidą skaitė muziejininkė Dalia Bernotaitė-Beliauskienė.
 
Lekcija buvo įdomi ir naudinga, bet joje galėjo dalyvauti ne visi, dėl to šiandien kviečiame susipažinti su D. Bernotaitės-Beliauskienės publikacija, parengtą jos pagrindu: „Lietuvininkų kojinės ir pirštinės: XVI a.–XX a. I p. rašytiniai šaltiniai, ikonografija, rinkiniai“, 2021.
 
Straipsnį, paįvairintą vertingomis bei kokybiškomis iliustracijomis, nemokamai galima peržiūrėti bei atsisiųsti iš Klaipėdos etnokultūros centro el. svetainės (sk. Leidiniai), nuoroda: https://bit.ly/3FA7BOq
 
Garantuojame, kad publikacija patiks ir nemėgstantiems ilgesnių tekstų, nes žavingos iliustracijos neleis atitraukti akių. Na, o tiems, kurie, galbūt, ieško įkvėpimo mezgimo srityje – savotiškų rekomendacijų, šis tekstas, veikiausiai, irgi gali būti naudingas.
 
***
 
Straipsnis parengtas įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt. Maloniai informuojame, kad visa mokslinėje publikacijoje esanti intelektualinė medžiaga naudotina tik edukaciniais tikslais, negali būti platinama siekiant komercinės naudos.

Data: 2021-12-16 | Pradžia: 11:00 val