Dirbtuvės „Pynimo amatas. Buities indai“

Dirbtuvės „Pynimo amatas. Buities indai“

Klaipėdos etnokultūros centras  kviečia į projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ dirbtuves  „Pynimo amatas. Buities indai“. Spalio 11 d., penktadienį,  16 val. ir spalio 12 d., šeštadienį,  10 val. vykstančių  užsiėmimų metu iš rugių bei pušies šaknų bus pinami gorčiai.

Savo buityje senieji regiono gyventojai naudojo įvairius pintus gaminius – krepšius, doklus, karbijas, gorčius, bitininkai – iš šiaudų pintus avilius, ko neaptinkama kituose etnografiniuose regionuose.  Daugelį pintų daiktų žmonės mokėjo patys pasigaminti, kai kada reikiamą indą įsigydavo turguje iš amatininkų. Vienas iš mažiausių buityje naudotų pintų indų buvęs gorčius – skysčių ar birių produktų tūrio matas, naudotas ne tik atseikėjimui, bet ir birių produktų laikymui.

Užsiėmimų dalyviai sužinos, iš ko pinami gorčiai, kaip pasiruošti pynimui žaliavą bei savo rankomis nusipins po nedidelį indą savo buičiai. Nykstantis pynėjo amatas reikalauja daug kantrybės ir ištvermės, todėl užsiėmimų dalyviai turėtų pasižymėti būtent tokiomis savybėmis. Nedideliam gorčiui nupinti prireiks keleto valandų ar net gero pusdienio. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija tel. (8 46) 310022. Užsiėmimai mokami.

Projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“  iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Fot. R. Urbanavičiūtė 

Data: 2019 10 11 | Pradžia: 16.00 val