Elektroninės knygos „Mažosios Lietuvos vaikų dainos“ pristatymas

Lapkričio 11 d. 18.00 val. Klaipėdos senamiesčio kavinėje „10 tiltų“ (Turgaus g. 19) vyks elektroninės knygos „Mažosios Lietuvos vaikų dainos“ pristatymas. Šis renginys yra įtrauktas į bendrą, pirmą kartą Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (lapkričio 11–14 d.) organizuojamą, Martyno šventės programą. Susitikime dalyvauja leidinio sudarytoja Loreta Dargužienė ir jaunimo folkloro ansambliai: „Kuršiukai“ (vad. Gabija Kochanskaitė ir Alvydas Vozgirdas), „Alkiukai“ (vad. Ingrida Žmijauskienė ir Elena Šalkauskienė) bei „Smeltužė“ (vad. Raimonda Milašienė). Mažosios Lietuvos vaikų dainų rinkinyje iš viso publikuojami 25 kūriniai, kuriuos subtiliai bei žaismingai iliustravo dailininkė Milda Jurkutė.

Šios el. knygos pristatymui lapkričio 11-oji pasirinkta ne atsitiktinai. Žinia, tądien švenčiame Šv. Martyną. Mūsų tradicijoje ši diena pirmiausia buvo vaikų šventė, kadangi tuomet baigdavosi žemės ūkio samdinių samdos laikas. Šeimininkai su samdiniais stengdavosi kuo geriau atsiskaityti, surengdami ypatingas vaišes, kurių pagrindiniu patiekalu Klaipėdos krašte tapdavo kepta žąsis. O štai Lietuvos pedagogams bei vaikų folkloro ansamblių vadovams vietoje žąsies bus nemažiau smagi dovana – el. knyga „Mažosios Lietuvos vaikų dainos“. Jos sudarytoja – L. Dargužienė, ne vienerius metus dirbusi Klaipėdos etnokultūros centre.

Pasak leidinio sudarytojos, tai „<...> Klaipėdos etnokultūros centro, 2021 m. švenčiančio 30-metį, dovana folkloro ansamblių vadovams bei nariams, pedagogams ir visiems Mažosios Lietuvos folkloro puoselėtojams“. „Šis elektroninis XIX–XX a. Mažosios Lietuvos teritorijoje užrašytų vaikų dainų rinkinys yra pirmasis bandymas vienu leidiniu paskelbti iki šiol atskirose knygose ir archyvuose pabirusį, vaikų dainų žanrui priskiriamą folklorą“. Papildomai reiktų atkreipti dėmesį, kad šioje knygoje yra aktyvus dainų turinys – spustelėjus ant pageidaujamos dainos pavadinimo turinyje, ji iš karto parodoma. Tai turėtų padėti greičiau ir patogiau susirasti reikiamą informaciją pedagogams bei visiems kitiems, kurie naudosis šiuo leidiniu.

L. Dargužienė tikisi, kad ši medžiaga bus taikoma praktiškai bei kviečia visus kuo aktyviau ja naudotis. Iš karto po knygos pristatymo leidinį bus galima nemokamai parsisiųsti iš Klaipėdos etnokultūros centro el. svetainės (www.etnocentras.lt). Knygos ieškokite skiltyje „Leidiniai“.

 

***

Dalyvavimas su galimybių pasu.

Primename, kad įstaigos patalpose privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose; nuotraukos viešinamos socialiniuose tinkluose.

Data: 2021-11-11 | Pradžia: 18:00 val. val