Gorčių pynimo dirbtuvės

Klaipėdos etnokultūros centras  rugsėjo 22 ir 29 dienomis kviečia į gorčių pynimo dirbtuves, kurias ves archeologė, amato rekonstruktorė Simona Ramoškienė.  

Savo buityje senieji Klaipėdos krašto gyventojai naudojo įvairius pintus gaminius – krepšius, doklus, karbijas, gorčius, bitininkai – iš šiaudų pintus avilius, ko neaptinkama kituose etnografiniuose regionuose.  Daugelį pintų daiktų žmonės mokėjo patys pasigaminti, kai kada reikiamą indą įsigydavo turguje iš amatininkų. Vienas iš mažiausių buityje naudotų pintų indų buvęs gorčius – skysčių ar birių produktų tūrio matas, naudotas ne tik atseikėjimui, bet ir birių produktų laikymui.

Tęsdamas projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, Etnokultūros centras kviečia pasimokyti nykstančio pynimo amato ir nusipinti indą iš ruginių šiaudų bei pušies šaknų. Gorčiukui nupinti prireiks gero pusdienio, tad užsiėmimo dalyviai turi pasižymėti ištverme ir kantrybe. Užsiėmimai vyks rugsėjo 22 ir 29 dienomis 10.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10).

Būtina registracija tel. (8 46) 310022. Dalyvių skaičius ribotas.

Iliustracija Simona Ramoškienė

Data: 2018-09-29 | Pradžia: 10.00 val