„KULTŪROS PASO“ EDUKACIJOS

Klaipėdos etnokultūros centras maloniai kviečia registruotis į „Kultūros paso“ edukacijas:

1) „Žuvų giesmės“. Mažosios Lietuvos tradicijų ir dainuojamojo folkloro pažinimo edukacija (nuotolinė paslauga per „Zoom“ platformą)

Užsiėmimas skirtas 5–8 kl. mokiniams, edukatorė – Ingrida Žmijauskienė. Išsamesnė info ir registracija el. sistemoje, žr.: https://bit.ly/3Ejigg1.

Programos dalyviai kviečiami susipažinti su lietuvininkų dainavimo tradicija, kuri 2020 m. pripažinta Nacionaline vertybe, įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Atraktyviai analizuojant dainų pavyzdžius, moksleiviai bus vedami Mažosios Lietuvos tradicijų, papročių, gyvenimo būdo pažinimo keliu. Atlikdami smagias kūrybines, interaktyvias užduotis, programos dalyviai ne tik gerai praleis laiką, bet ir plės kultūrinį akiratį, mokysis vertinti išskirtinį Mažosios Lietuvos kultūrinį palikimą.

2) Liaudies muzikos edukacija „Kai aš mažas buvau...“

Užsiėmimas skirtas 1–4 kl. mokiniams, edukatorė – Ingrida Žmijauskienė. Išsamesnė info ir registracija el. sistemoje, žr.: https://bit.ly/3raDMhL.

Edukacijoje supažindinama su tradiciniais lietuvių liaudies piemenų instrumentais. Renginio metu mokiniai išgirs ir autentiškus įrašus, ir instrumentų atsiradimo istoriją bei patys galės muzikuoti birbyne, ožragiu, molio švilpyne, dambreliu, kanklėmis, skudučiais, skrabalu. Pasitelkiant liaudies pasaką vaikai su piemenų instrumentais sukurs pasaką savaip – įgarsindami veiksmus, veikėjus. Viktorina, kitos kūrybinės užduotys grupelėse padės kitaip pažvelgti į liaudies instrumentus. Edukacija siekiama aktualizuoti etninės kultūros temas taip priartinant prie šiuolaikinių vaikų.

3) „Nepažintas Pamario krašto skambesys“

Užsiėmimas skirtas 5–6 kl. mokiniams, edukatorė – Ingrida Žmijauskienė. Išsamesnė info ir registracija el. sistemoje, žr.: https://bit.ly/3xXVHMt.

Edukacijos metu moksleiviai kviečiami susipažinti ir iš naujo atrasti Pamario kraštą. Renginyje vaikai trumpai supažindinami su šio krašto istorija, kultūriniu paveldu, folkloro puoselėtojais bei instrumentais, dainomis, šokiais. Kūrybinės užduotys grupėse padės dar labiau identifikuoti šio krašto ypatumus. Pažintis su instrumentais, dainavimas ir rateliai grupėje mokiniams padeda labiau pažinti vieni kitus, skatina kūrybiškumą ir suteikia progą neįprastai, smagiai praleisti laiką.

4) „Tautinio kostiumo įdomybės ir aktualijos“

Užsiėmimas skirtas 8–9 kl. mokiniams, edukatorė – Elena Matulionienė. Išsamesnė informacija ir registracija el. sistemoje, žr.: https://bit.ly/3LNtv4t

Edukacijos metu bus pristatoma tautinio kostiumo samprata, paveldas, vystymosi eiga, kryptys ir aplinkybės. Supažindinama su dabartine tautinio kostiumo situacija, regioninio vyriško bei moteriško kostiumo komplektavimo principais. Pristatomos atskirų kostiumo dalių simbolinės prasmės. Aptariami moters ir merginos galvos dangos skirtumai, nusakantys socialinę ir šeimyninę padėtį. Nurodomi nekintami tautinio kostiumo bruožai, pagrindinės gamybos ir dėvėjimo taisyklės, galimos interpretacijos bei naujovės. Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo istorijos faktai ir pavyzdžiai pateikiami kitų Lietuvos etnografinių regionų ir Europos tautų liaudiško kostiumo kontekste. Mokiniai susipažins su šiandieninio tautinio kostiumo aktualijomis, liaudiško kostiumo įtaka šiandieninės mados tendencijoms ir aukštosios mados atspindžiais istorinėje liaudiškoje aprangoje. Renginyje jaunuolius kviesime ir patiems išbandyti jėgas atpažįstant skirtingų regionų tautinius kostiumus, juos komplektuojant. Edukacijos metu dalyviai ne tik sužinos kaip dėvimas kostiumas ir jo detalės, bet turės galimybę ir nusifotografuoti su patinkančia kostiumo dalimi (detale).

Data: 2022-09-27 | Pradžia: 11:00 val