Kristinos Šorienės batikos darbų parodos „Su tėkme“

 Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) veikia Kristinos Šorienės batikos darbų paroda „Su tėkme“. Tai autorės kūrybinė kelionė į baltiškų simbolių gelmę ir spontaniški vaško potėpiai medžiagoje. Kristinos, batikos technika sukurti darbai, tai autorės noras ir impulsas šia technika išreikšti etninės kultūros pajautą.   

K. Šorienė su batikos technika susipažino būdama pirmo kurso studentė Vilniaus dailės akademijoje. „Ši technika mane pakerėjo iškart ‒ prisimena Kristina, ‒ jos spalvos, nuostabus vaško kvapas ir pats kūrimo procesas kaip meditacija“. Dar studijų metais K. Šorienė pamilo šią techniką dėl kūrimo proceso ir rezultato. Pats kūrybinis laikas labai atpalaiduoja, jis tiesiog teka, o įpusėjus sunku numatyti, koks bus rezultatas, nes viskas pasislepia po vaško sluoksniais, o tik jį nulyginus pasirodo visuma. Veiksmas primena margučių marginimą, nes tik baigus pamatai, koks jis ypatingas ir išskirtinis. Įdomu ir tai, kaip vaškas transformuoja medžiagą: ji praskaidrėja kaip vitražas. Todėl geriausia batikinius darbus kabinti lange ar prieš šviesos šaltinį.

Parodoje visi darbai apvalaus formato, nes šiuo metu autorės gyvenime yra labai svarbus Rėdos ratas. Šis Ratas visada sukasi. Autorė stengiasi pajausti virsmą, kuris padeda geriau suprasti savo vidinius pasikeitimus bei džiaugtis metų laikų kaita. Todėl baltiškų simbolių kompozicijos šioje parodoje yra įrėmintos Ratu.

„Su tėkme“, ‒ tai Kristinos pažintis su savo tauta, su jos kultūra. Tai noras perimti senolių dvasinę patirtį, etnines tradicijas ir papročius, visa tai puoselėti ir perduoti  ateinančioms kartoms. Taip ir gimė parodos pavadinimas  „Su tėkme“ – su troškimu, kad mūsų kultūros palikimas tekėtų visomis formomis.

Batikos technika gali tapyti visi ‒ tiek vaikai (nuo 8 m.), tiek suaugę. Aštuonerius metus kurianti K. Šorienė bandantiems tapyti pataria, kad svarbiausia – atsipalaiduoti, ir tikrai visiems pavyks iš pirmo karto.

Paroda veiks iki gegužės 28 d.

Maloniai kviečiame dalyvauti

Įėjimas laisvas.

Data: 2018-05-28 | Pradžia: 18.00 val