„Kultūros paso“ edukacija apie tautinį kostiumą

Kovo–birželio mėn. Klaipėdos etnokultūros centras maloniai kviečia Jus registruotis į „Kultūros paso“ edukaciją:
 
????„Tautinio kostiumo įdomybės ir aktualijos“????
 
Edukacija skirta 8–9 kl. mokiniams, edukatorė – Elena Matulionienė. Registracija „Kultūros paso“ el. sistemoje: https://bit.ly/3kcLo0y.
 
Kviečiame atvykti pas mus ir plačiau sužinoti apie tautinį kostiumą! Maloniai prašome, pasidalinkite su visais, kuriems tai galėtų būti aktualu, ačiū! ????
 
//
 
Edukacijos metu bus pristatoma tautinio kostiumo samprata, paveldas, vystymosi eiga, kryptys ir aplinkybės. Supažindinama su dabartine tautinio kostiumo situacija, regioninio vyriško bei moteriško kostiumo komplektavimo principais. Pristatomos atskirų kostiumo dalių simbolinės prasmės. Aptariami moters ir merginos galvos dangos skirtumai, nusakantys socialinę ir šeimyninę padėtį. Nurodomi nekintami tautinio kostiumo bruožai, pagrindinės gamybos ir dėvėjimo taisyklės, galimos interpretacijos bei naujovės.
 
Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo istorijos faktai ir pavyzdžiai pateikiami kitų Lietuvos etnografinių regionų ir Europos tautų liaudiško kostiumo kontekste. Mokiniai susipažins su šiandieninio tautinio kostiumo aktualijomis, liaudiško kostiumo įtaka šiandieninės mados tendencijoms ir aukštosios mados atspindžiais istorinėje liaudiškoje aprangoje.
 
Renginyje jaunuolius kviesime ir patiems išbandyti jėgas atpažįstant skirtingų regionų tautinius kostiumus, juos komplektuojant. Edukacijos metu dalyviai ne tik sužinos kaip dėvimas kostiumas ir jo detalės, bet turės galimybę ir nusifotografuoti su patinkančia kostiumo dalimi (detale).

Data: 2022-03-16 | Pradžia: 09:30 val