Kultūros paso edukacijos (2021 m. lapkričio mėn.)

Džiugi žinia, visą likusį 2021 m. lapkričio mėnesį Klaipėdos etnokultūros centras maloniai kviečia Jus registruotis į „Kultūros paso“ edukacijas:

1) „Žuvų giesmės“. Mažosios Lietuvos tradicijų ir dainuojamojo folkloro pažinimo edukacija (nuotolinė paslauga per „Zoom“ platformą)

Edukacija skirta 5–8 kl. mokiniams, edukatorė – Ingrida Žmijauskienė. Išsamesnė info ir registracija el. sistemoje, žr.: https://bit.ly/3Ejigg1.

Programos dalyviai kviečiami susipažinti su lietuvininkų dainavimo tradicija, kuri 2020 m. pripažinta Nacionaline vertybe, įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Atraktyviai analizuojant dainų pavyzdžius, moksleiviai bus vedami Mažosios Lietuvos tradicijų, papročių, gyvenimo būdo pažinimo keliu. Atlikdami smagias kūrybines, interaktyvias užduotis, programos dalyviai ne tik gerai praleis laiką, bet ir plės kultūrinį akiratį, mokysis vertinti išskirtinį Mažosios Lietuvos kultūrinį palikimą.

2) Liaudies muzikos edukacija „Kai aš mažas buvau...“

Edukacija skirta 1–4 kl. mokiniams, edukatorė – Ingrida Žmijauskienė. Išsamesnė info ir registracija el. sistemoje, žr.: https://bit.ly/2XlSQNN.

Edukacijoje supažindinama su tradiciniais lietuvių liaudies piemenų instrumentais. Renginio metu mokiniai išgirs ir autentiškus įrašus, ir instrumentų atsiradimo istoriją bei patys galės muzikuoti birbyne, ožragiu, molio švilpyne, dambreliu, kanklėmis, skudučiais, skrabalu. Pasitelkiant liaudies pasaką vaikai su piemenų instrumentais sukurs pasaką savaip – įgarsindami veiksmus, veikėjus. Viktorina, kitos kūrybinės užduotys grupelėse padės kitaip pažvelgti į liaudies instrumentus. Edukacija siekiama aktualizuoti etninės kultūros temas taip priartinant prie šiuolaikinių vaikų.

3) „Nepažintas Pamario krašto skambesys“

Edukacija skirta 5–6 kl. mokiniams, edukatorė – Ingrida Žmijauskienė. Išsamesnė info ir registracija el. sistemoje, žr.: https://bit.ly/3hzrhbg.

Edukacijos metu moksleiviai kviečiami susipažinti ir iš naujo atrasti Pamario kraštą. Renginyje vaikai trumpai supažindinami su šio krašto istorija, kultūriniu paveldu, folkloro puoselėtojais bei instrumentais, dainomis, šokiais. Kūrybinės užduotys grupėse padės dar labiau identifikuoti šio krašto ypatumus. Pažintis su instrumentais, dainavimas ir rateliai grupėje mokiniams padeda labiau pažinti vieni kitus, skatina kūrybiškumą ir suteikia progą neįprastai, smagiai praleisti laiką.

 

Data: 2021-11-30 | Pradžia: 08:00 val