NATŪRALAUS MUILO GAMYBA „MUILO ŪKYJE“

Gegužės 19 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre vyks patyriminis susitikimas, kurio metu bus supažindinama su muilo gamybos istorija, senoviniais muilais ir jų sudėtinėmis dalimis, skirtingais muilo gamybos būdais.

 

Svečiuose – Mindaugas ir Sandra Makutėnai, sertifikuoti tautinio paveldo produktų gamintojai, šeimos verslo „Muilo ūkis“ įkūrėjai ir šeimininkai. Amatininkai savo rankomis gamina natūralų, rankų darbo muilą pagal senovinę receptūrą, jo sudėtį praturtindami natūraliais, dažnai savo paties užaugintais ar surinktais augalais: žolelėmis, žiedlapiais, uogomis, sėklomis. Meistrai muilo gamybai nenaudoja palmių aliejaus, gyvulinės kilmės komponentų, dirbtinių dažiklių bei sintetinių kvapiklių, konservantų. „Muilo ūkyje“ gamybos procese naudojami tik natūralūs kvapai ir spalvos, augalinis aliejus ir lietuviški augalai. Šaltuoju gamybos būdu pagamintas muilas išsaugo naudingąsias aliejų savybes, vitaminus, amino rūgštis, tausoja ir neišsausina odos.
 
Kviečiame iš arčiau susipažinti su „Muilo ūkio“ patirtimi!
 
***
Renginio metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų. Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose, šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medija priemonėse.

Data: 2021-05-19 | Pradžia: 17:30 val