Natūralių smilkalų rišimo dirbtuvės

Balandžio 02 d. 11 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks natūralių smilkalų iš Lietuvoje augančių žolynų rišimo dirbtuvės. Menininkė, žolininkė, Kauno technologijos universiteto dėstytoja Indraja Raudonikyte (@PelkiuZole) dirbtuvių metu pristatys smilkalų istoriją, supažindins su kitų tautų smilkymo papročiais, ritualais ir tradicijomis. Pasakos apie lietuviškų aromatinių augalų panaudojimo galimybes ir naudingąsias savybes. Ir, aišku, dirbtuvių metu išmokys susirišti savo unikalius smilkalus iš aromatinių, gydomųjų žolynų bei rekomenduos kaip, kada ir kur juos naudoti kasdienybėje.

Štai kaip pati Indraja save pristato:
„Esu Indraja, dažnai siejama ir tapatinama su savo sukurtu prekės ženklu „Pelkių Žolė“. Vardą man gimus parinko tėvai su seneliais, besidomintys Lietuvos kultūros istorija, priderino jį prie mano prigimties, planetų išsidėstymo mano gimimo akimirką ir žinoma lietuvių mitologijos. Pati augdama girdėjau iš artimųjų begalę legendų ir pasakojimų siejamų su mano vardu ir turbūt nejučiom, po truputį, per metus įsigyvenau į tą vaidmenį. Nuo mažų dienų mane supo senelės gėlynai, prosenelės žolynai, laukinės pievos miesto pakraštyje ir pamiškėse. Augdama susidomėjau smilkalais, jų skleidžiama ramybe, jaukumu, aromatais, bet įprasti rytietiški dirgino mano kvėpavimo takus. Tad pradėjau tyrinėti senųjų tautų smilkymo papročius, tradicijas ir naudojamus augalus, sėmiausi patirties seminaruose ir mokymuose. Taip į mano gyvenimą atėjo rištiniai, natūralūs smilkalai, kurių kūrybos procesu, atradimais ir istorija pasidalinsiu dirbtuvių metu“.
 
Dirbtuvių trukmė – 2 val.
Mokamai
 
Būtina registracija tel. (8699) 06591.
Dalyvių skaičius ribotas
 
***
Renginio metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų, dėvėti respiratorius. Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose, šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medija priemonėse.

Data: 2022-04-02 | Pradžia: 11:00 val