Paskaita „ŽYDIŠKO KOSTIUMO ISTORIJA“ / „ŠALOM VISUOS KRAŠTUOS“

VIETA – paskaita vyks Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro salėje (Daržų g. 10) .
 
Žydų kaip „Knygos Tautos“ istorija nėra suvoktina tik kaip archyvinių dokumentų tyrinėjimas ar teksto suvokimo praktikų tradicija. Kaip ir visos kitos kultūros, „Knygos Tauta“, per savo turtingą, virš trijų tūkstantmečių siekiančią istoriją, atpažintina, nagrinėtina ir kasdienybės kultūros, pvz. kulinarinių, muzikinės kultūros, kostiumo dėvėjimo tradicijų raidoje. Šioje paskaitoje sužinosime kaip kito žydų aprėdo tradicijos istorijos eigoje, gyvenant žydams ne žydiškų kultūrų apsuptyje, kokią įtaką kitos kultūros darė žydų tradicinei aprangai, ar tradicinis kostiumas gyvuoja šiais globalizacijos laikais.
 
Po paskaitos turėsime unikalią progą „gyvai“ susipažinti su tradiciniais žydų tautos šokiais bei šiuolaikiniais izraelietiškais ir net patys mokysimės juos šokti!
 
Paskaitos autorius ir vedėjas Šolomo Aleichemo gimnazijos Vilniuje mokytojas, VDU lektorius Algis Davidavičius. Paskaitos trukmė 1 val.
 
Edukacinio užsiėmimo „Žydų liaudies šokiai“ vedėja Šolomo Aleichemo gimnazijos Vilniuje šokių būrelio „Simcha“ vadovė Natalja Rapoport.
 
Renginyje taip pat dalyvaus Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Alkiukai“ vadovė Elena Šalkauskienė ir Ingrida Žmijauskienė.

Data: 2022-10-08 | Pradžia: 14:00 val