HEKTORAS VITKUS. „RABINO ISAAK'O RÜLF'O IDĖJOS IR JŲ KAITA“

Sausio 31 d. 16 val. Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) kviečia į paskaitos – „Rabino Isaak'o Rülf'o idėjos ir jų kaita“ vaizdo įrašo peržiūrą, vyksiančią centro „Facebook“ paskyroje (@etnocentras.lt). Įrašo nuoroda „YouTube“ kanale: https://bit.ly/3IDHGGS.

Paskaitos autorius ir vedėjas Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto doc. dr. Hektoras Vitkus. Paskaita buvo įrašyta Klaipėdos etnokultūros centro salėje – 2021 10 12.

Klaipėdos Sinagogos bendruomenės rabinas, aktyvus visuomenės veikėjas, filosofas, vienas sionistinio judėjimo vadovų bei publicistas Isaak'as Rülf'as yra tapęs XIX a. antrosios pusės Klaipėdos vaizdinio dalimi. Klaipėdos žydų bendruomenių socialinio ir kultūrinio gyvenimo suklestėjimas yra siejamas su I. Rülf'o veikla. Būtent čia, Klaipėdoje, ne tik kaip šiauriausiai nutolusiame Rytų Prūsijos mieste, bet ir kaip „paribio“ su Rusija erdvėje I. Rülf'as susidūrė su socialiniais, kultūriniais bei politiniais iššūkiais, formavusiais jo pažiūras. 1865 m. I. Rülf'as į Klaipėdą atvyko kaip emancipuotas judėjų tikybos vokietis, o 1897 m. jis jau buvo perėmęs musar idėjas bei tapęs dvasiniu religinio sionizmo lyderiu. Dr. H. Vitkaus paskaitoje sieksime aptarti veiksnius, paskatinusius tokią I. Rülf'o pozicijos transformaciją bei jo politinių, socialinių bei kultūrinių idėjų kaitą.

 

Daugiau informacijos apie lektorių:https://bit.ly/3tWkHm4

 

 

Data: 2022-01-31 | Pradžia: 16:00 val