„Senoliams“ - 35

2017 m. lapkričio 23 d. 18.00 val. kviečiame į Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salę (K. Donelaičio g. 4), kur jubiliejinį koncertą klaipėdiečiams dovanos Klaipėdos etnokultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Senoliai“. Jau 35-erius metus – visuomet energingi, įkvepiantys ir su tradiciniais instrumentais.

35-erius metus aktyviai koncertuojantį ir nenuilstantį ansamblį 1982 m. subūrė puikus muzikantas šviesaus atminimo Petras Mateika. Vadovo entuziazmas ir užsidegimas sujungė vyresnio amžiaus žmones negalinčius gyventi be muzikos. Nors ansamblio dalyvių sudėtis keitėsi, bet iki šiol jį sudaro savamoksliai muzikantai, tęsiantys ir puoselėjantys autentiško muzikavimo tradicijas. Keitėsi ne tik ansambliečiai, bet ir vadovai – dabar vadovaujančią Eleną Šalkauskienę „Senoliai“ užsiaugino, išmokė groti ir išsirinko vadove, o vėliau vadovu tapti prikalbino ir Joną Petrauską. Ansambliečiai ne tik sau vadovus išsirenka, bet ir kūrinius atsineša – groja širdžiai artimus, vaikystę ir jaunystę primenančius. „Senolių“ ansamblis žavi darna, draugiškumu ir vieningumu, o paklausus koks jų laimės ir geros nuotaikos receptas, atsako – muzika, kuri prailgina gyvenimą.

Ansamblis įvertintas ir aukščiausiu mėgėjų meno apdovanojimu „Aukso paukšte“. Parengtų programų gausa pritraukia būrius gerbėjų.  Festivaliuose, miesto renginiuose, koncertuose turistams Meno kieme, „Senolių“ griežiama tradicinė instrumentinė muzika nepalieka abejingų klausytojų nei Lietuvoje, nei užsienyje.

Truputis statistikos:

35 – „Senoliams“, 838 – bendras ansambliečių amžius, 74 – amžiaus vidurkis, 100 proc. –puikios nuotaikos.

Kviečiame į jubiliejinį koncertą ir drauge pasiklausyti muzikos, kuri neleidžia senti.

Įėjimas nemokamas.

Data: 2017 11 23 | Pradžia: 18:00 val