Skaičiuokime Advento dienas kartu

Lapkričio-gruodžio mėn. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) numatoma gausi įvairių advento laikotarpio renginių puokštė, kurią sudaro trys pagrindinės grupės: edukacijos (šeimai, vaikų bei moksleivių grupėms, amato meistrams), koncertai (vyksiantys gyvai ir su tiesiogine transliacija) bei parodos.
 
Šiemet etnokultūros centras advento metu siūlo praleisti: lapkričio 27 d. – pinant advento vainiką (10 val. ir 13 val.) ar liejant žvakes iš bičių vaško (11 val. ir 14 val.). Tai ypač aktualu, nes pirmąją Advento vainiko žvakę degsime jau sekmadienį – lapkričio 28-ąją. Taip pat įdomios ir ne ką mažiau naudingos gali būti ir kitos edukacijos šeimai: gruodžio 4 d. – kalėdinių sausainių dekoravimas, kuris turėtų sudominti smaližius, visą laiką besidairančios ko nors saldaus (11 val. ir 13 val.). Na, o tiems, kurie žvalgosi, arba jau įsigijo eglutę, siūlome pasidaryti siuvinėtą Kalėdų eglutės žaisliuką (10 val. ir 12 val.).
 
Ko gero, Kalėdų eglutė šiandien yra vienas ryškesnių šio laikotarpio simbolių, dėl to Klaipėdos etnokultūros centras siūlo dar keletą, su ja susijusių, edukacijų: kviečia pasigaminti šiaudinį angeliuką Kalėdų eglutei (gruodžio 11 d. 11 val.) arba šiaudinę Kalėdų žvaigždę (gruodžio 14 d. 17. 30 val.). O visus kitus, labiau mėgstančius tekstilę, raginame išbandyti save darant girliandą Kalėdų eglutei iš siūlų (gruodžio 18 d. 10 val. ir 12 val.).
Į visas Advento edukacijas kviečiame registruotis tel. (8 46) 410108.
 
Galiausiai, šią edukacijų grupę tarytum apvainikuoja meistriškumo reikalaujantys užsiėmimai – Mažosios Lietuvos pirštinių savitumai. Praktiniai mokymai, į kuriuos kviečiame jau mokančius megzti (gruodžio 1 d. 17.30 val. – kilpinis mezgimas. Gruodžio 8 d. 17.30 val. – dekoratyvios mezgimo technikos. Gruodžio 15 d. 17.30 val. – nertos pirštinės). Apie Mažosios Lietuvos pirštinių savitumą kalbės bei patirtimi dalinsis ir mezgimo subtilybių mokys tradicinių amatų meistrė Irena Armonienė. Būtina registracija tel. (8699) 06591.
 
Klaipėdos etnokultūros centras stengiasi tradicinę kultūrą puoselėti ne tik tarp suaugusiųjų, bet bendrauti ir su vaikais, todėl kviečia į edukacijas, skirtas vaikų bei moksleivių grupėms. Gruodžio 1–20 d. numatytos net trys skirtingos edukacijos: 1. „Atbėga elnias devyniaragis“. Užsiėmimo metu moksleiviai susipažins su advento papročiais, burtais, žaidimais-rateliais, Kūčių vakaro valgiais (ikimokyklinėms vaikų grupėms ir 1–4 kl. moksleiviams). 2. „Žąsų turgus“ vaikus taip pat kvies geriau pažinti Adventą, tačiau labiau per Klaipėdos kraštui būdingus papročius bei praktikas (5–6 kl. moksleiviams). 3. „Pamario sakmės“. Stalo teatras. Tai jaukus ir betarpiškas bendravimas su vaikais stalo teatro pasirodymų principu. Magiškų lėlių pagalba teatralizuotai sekamos sakmės, užrašytos, Kuršių nerijoje, Klaipėdoje, Šilutės rajone. Programa parengta pagal leidinyje „Pamarių sakmės“ (sud. Dalia Kiseliūnaitė) esančią medžiagą (ikimokyklinėms vaikų grupėms ir 1–4 kl. moksleiviams). Į šias edukacijas registracija tel. (8 46) 310022.
 
Adventas – susikaupimo, laukimo ir vilties laikotarpis. Todėl šitam metų etapui – specialūs koncertai, kuriuos bus galima dalyvauti gyvai, tačiau juos transliuosime ir tiesiogiai socialiniuose tinkluose („Facebook“ (@etnocentras.lt) paskyroje). Gruodžio 3 d. 17 val. „Laumių monai“. Dalyvauja Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, vad. Milda Ričkutė, Kristina Aponavičiūtė. Gruodžio 17 d. 18 val. „Lyliumai su Rasa Serra“. Dalyvauja Rasa Veretenčevienė, Akvilina Gaubienė, Ingrida Spalinskaitė-Kurienė. Koncertuose žiūrovų skaičius ribotas, kviečiame iš anksto registruotis – tel. (8 46) 410108.
 
Pamaloninus ausis, reikia ir akims peno, todėl gruodžio mėn. kviečiame į unikalias parodas: I–V, 15–18 val. „Mažosios Lietuvos pirštinės. Gyvoji tradicija“. Parodoje eksponuojamos šių dienų mezgėjų pirštinės, atspindinčios tradicinių Mažosios Lietuvos regiono pirštinių mezgimo manierą. II–VI, 11–18 val. Meno kiemo dirbtuvėse veikia „Delmonų galerija“, kurioje eksponuojami tradiciniai delmonai (tekstiliniai krepšeliai), šiandieninių autorių darbai.
 
Skaičiuokime advento dienas kartu – pasimatysime netrukus.
 
***
Renginių lankymas tik su Galimybių pasu.
 
Išskyrus parodas ir edukacijas moksleivių grupėms. Visi renginiai gali būti fotografuojami ir filmuojami, o medžiaga patalpiname internete. Įstaigos patalpose privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Data: 2021-12-22 | Pradžia: 10:00 val