Tradiciniai giedojimai „Oi gražus gražus tolimasis dangus"

Spalio 28 d. 17. 30 val. kviečiame į Tradicinių giedojimų vakarą „Oi gražus gražus tolimasis dangus“ Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g.10). Artėjant Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms kviečiame kartu  su maldos ir liaudiškojo giedojimo grupe „Karunka“ (vad. Z. Karklelytė) iš Vilniaus, padedant jų giedamoms liaudiškomis giesmėmis žvelgti į „Amžinąjį Dangų“. Vakarą veda kun. doc. dr. Saulius Stumbra.

Kodėl Lietuvos krikščioniškoji liaudies tradicija tokia giesminga? Kodėl visuose etnografiniuose regionuose giedama, bet savu būdu ir išlaikant savo tradiciją? Kodėl žvelgiant per Gyvenimo ir Mirties slenkstį žmogus gieda mūsų kultūroje? Ir kodėl šiandien pamirštame giesmės prasmę…?

Daugiau nei šeši šimtai metų, kaip po Lietuvos ir Žemaitijos krikšto pradėjo formuotis liaudiškosios pamaldumo tradicijos, kurios įkvėptos krikščionių tikėjimo ir prisikėlimo net mirties momentus įprasmino maldomis ir giesmėmis.

Maloniai kviečiame.

 

Renginys nemokamas.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse

Data: 2019 10 28 | Pradžia: 17.30 val