„Vaizdai iš Lietuvos: Roberto Minzloffo etnografinių scenų albumas“ knygos sutiktuvės

Balandžio 4 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks knygos sutiktuvės. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkai Vasilijus Safronovas ir Nijolė Strakauskaitė bei įstaigos Neringos muziejai direktorė Lina Motuzienė pristatys pernai išleistą knygą „Vaizdai iš Lietuvos: Roberto Minzloffo etnografinių scenų albumas“ (sudarytojai Lina Motuzienė ir Vasilijus Safronovas).

1894 m. Tilžėje paskelbtas Minzloffo albumas – pirmasis etnografinių nuotraukų rinkinys apie lietuvius. Nors pavienės jo nuotraukos vėliau  ne sykį reprodukuotos, visas albumas yra tapęs bibliografine retenybe. Bene vienintelį viešai prieinamą jo egzempliorių saugo Berlyno valstybinė biblioteka – beje, kurį laiką manyta, kad ir jis dingo per Antrąjį pasaulinį karą.
Specialiai šiam leidiniui Minzloffo albumas buvo suskaitmenintas ir dabar perleidžiamas naujai. Vokiečių ir pirmą kartą lietuvių kalbomis pateikiamas albumas kartu su Georgo Sauerweino tekstais bei istorikų ir menotyrininkų parašytais moksliniais įvadais. Juose atskleidžiama Roberto Minzloffo veikla Rytų Prūsijoje, (Prūsijos) Lietuvoje ir Kuršių nerijoje, analizuojami kontekstai, kuriuose pasirodė nuotraukų albumas ir Georgo Sauerweino kūrinys, atkreipiantis dėmesį į Prūsijos lietuvių padėtį Vokietijos imperijoje.

Maloniai kviečiame.

Data: 2018 04 04 | Pradžia: 17.30 val