Zenono Skinkio medžio drožinių paroda „Trupiniai“

Kviečiame į medžio drožėjo Zenono Skinkio parodą „Trupiniai“. Už savitus ir unikalius darbus autorius šiais metais tapo „Aukso vainiko“ vaizduojamosios liaudies dailės laureatu.

Parodos autorius gimęs Vilkaviškio raj. Starkų kaime yra savamokslis tautodailininkas. Savo kūrybinį kelią pradėjęs 1980 m. nuo tapybos, grafikos vėliau susidomėjo ir paniro į medžio drožinius. Jo drožyboje vyrauja tautiniai lietuvių liaudies, religiniai, mitologiniai bei pasakų  motyvai. Kūryboje  taip pat atgyja iš vaikystės įstrigę gimtojo Starkų kaimo vaizdai. Drožiniai dekoruoti spalvomis, išryškinančiomis reljefiškumą bei suteikiančiomis išskirtinumo. Stebina ir tai, kad Zenonas Skinkys  kūrinius drožia be išankstinių eskizų ar brėžinių, o vieno darbo kūrybinis procesas gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių.

Parodos autoriaus paveikslai pabuvojo ne vienoje Europos parodų salėje, 1999 metais jis buvo įvertintas Liongino Šepkos premija, 2000-aisiais tapo prakartėlių parodos – konkurso Rokiškyje laureatu. Šiuo metu jo darbai eksponuojami keliuose muziejuose, tame tarpe ir Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Veiks iki spalio 25 d.

Lankymas nemokamas.

Data: 2018 09 21 | Pradžia: 16:00 val