dr. Hektoro Vitkaus paskaita „Apsisprendimų metas: žydai Lietuvos Nepriklausomybės kovose“

Paskaitų ciklas „Kaip apginta Lietuvos laisvė 1918–1920 m.?“ tęsiasi ir klaipėdiečius kovo 27 d. 17.30 val. kviečia į istoriko dr. Hektoro Vitkaus (KU, BRIAI) paskaitą „Apsisprendimų metas: žydai Lietuvos Nepriklausomybės kovose“.

                      Tyrinėdami Lietuvos Nepriklausomybės kovas neretai apeiname klausimą apie Lietuvos žydų bendruomenės (bendruomenių) situaciją šių kovų metais, nors būtent šių kovų laikotarpiu ne tik sprendėsi Lietuvos, kaip savarankiškos valstybės, išlikimo klausimas, bet ir mezgėsi tolimesnių santykių tarp valstybėje dominavusios lietuvių daugumos ir mažumos pozicijose atsidūrusios žydų tautinės grupės pagrindai. Todėl paskaitoje bus bandoma pristatyti dalį Nepriklausomybės kovų laikotarpiu pasireiškusių lietuvių ir žydų sąveikų, dariusių įtaką vėlesniems šių tautinių grupių santykiams.
                      Šių susitikimų, kurie jau suplanuoti kiekvieną mėnesį iki pavasario, metu istorikai atskleis karių kasdienybės Nepriklausomybės karo metu aspektus, pristatys svarbiausias karines operacijas, apžvelgs Lietuvos visuomenės požiūrį į Lietuvos nepriklausomybę ir vykstantį karą dėl jos.

Įėjimas nemokamas.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse

Data: 2019 03 27 | Pradžia: 17.30 val