Naujienos

Etnokultūros centro durys vėl atviros

2020 06 03

Birželio 2 d. Klaipėdos Etnokultūros centre įvyko Ievos Matulionytės ir dr. Elenos Matulionienės delmonų rekonstrukcijų parodos „Mažosios Lietuvos delmonai“ atidarymas.  Etnokultūros centro durys vėl atvertos lankytojams.

Autorės džiaugėsi etninei kultūrai neabejinga publika, pristatymo metu lygino muziejuose išlikusių originalų ir jų rekonstrukcijų nuotraukas, aptarė kolekcijos ruošimo džiaugsmus ir iššūkius, papasakojo kokiu būdu delmonai atsirado Matulionių šeimoje.

Parodoje pristatomos dvi dešimtys autentiškų Mažosios Lietuvos delmonų rekonstrukcijų. Kolekcijos eksponatai ne tik nukels į XIX a. pab. - XX a. pradžios laikotarpį, to meto pramonės išsivystymo lygį, bet ir perteiks lietuvininkių grožio sampratą, meistriškumą.

Delmonas - tai Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo puošmena, pabrėžianti regiono savitumą ir garsinanti jį. I. Matulionytės ir dr. E. Matulionienės delmonų rekonstrukcijų paroda - tai šventė, kuria pažymima kelių kartų puoselėjama kultūros paveldo tasa.

Klaipėdos Etnokultūros centre (Daržų g. 10) parodą bus galima aplankyti iki rugpjūčio 7 d., darbo dienomis nuo 11 iki 17 val.

Daugiau informacijos apie parodą

Fotogalerija

946A3908-7e7a12e1221ff4609d6bf0d5d5266147.jpg