Naujienos

„ALELIUMA LODA“. DZŪKIŠKŲ PASIGIEDOJIMŲ VAKARAS SU EGLE IR ROKU KAŠĖTOMIS

2022 12 02
Kviečiame stabtelti šventinių darbų lėkime ir gruodžio 10 d. 16.00 val. susiburti į Advento - Kalėdų giesmių vakarą, padėsiantį pajusti gamtos ir žmogaus darną, patirti laiko tėkmę ir pajausti senovinę Šv. Kalėdų laukimo dvasią!
Pasidainavimus ves Eglė ir Rokas Kašėtos – dzūkų tradicinio dainavimo puoselėtojų šeima, atvyksianti į Klaipėdą iš nedidelio dzūkiško Krokšlio kaimelio, esančio kitame Lietuvos pakraštyje – Čepkelių raisto prieigose.
 
Daugiausia Dzūkijoje ir rytų Aukštaitijoje užfiksuotose dainose, pateikėjų neretai vadinamose giesmėmis, žmogaus išgyvenimų vaizdai gretinami su gamtos motyvais. Mitologinių vaizdinių prisodrintose giesmėse vaizduojama, kad tamsos laikas baigėsi, kibirkštis įžiebia ugnį ir metai atsikuria iš naujo. Taip pat apdainuojama ir meilės, vestuvių tema, mat anksčiau šis laikotarpis buvo piršlybų, naujų porų sudarymo laikas.
 
Žiemos šaltį, gamtos sąstingį ir šviesos trūkumą pajaučiame visi, kad ir kokie šiuolaikiški ir pažengę įvairiose mokslo ir technologijų srityse bebūtume. Vieną iš tokių tamsių ir žvarbių vakarų kviečiame susirinkti Klaipėdos etnokultūros centre pavakaroti kartu su Egle ir Roku Kašėtomis, susipažįstant ir giedant savitas dzūkų Advento ir Kalėdų laikotarpio giesmes.
 
*Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.
Untitled design-aa0c9b93f07d6472a2a0640a1667bb48.png