Naujienos

ETNOGRAFINĖS LĖLĖS

2022 12 19

Paroda Meno kiemo vitrinose (Daržų g. 10). Etnografiniai žaislai iš Klaipėdos universiteto ir žaislų muziejaus kolekcijų. 

Žaislai ir žaidimai - universalus reiškinys, kuris greitai ir be didesnio vargo įveikia tautinius, kalbinius, politinius ar religinius barjerus. Suaugusieji žaidimą dažniausiai suvokia kaip smagią pramogą, nerūpestingą pasilinksminimą ar azartišką veiklą. Vaikams žaislai ir žaidimai - būdas pažinti pasaulį, viena iš svarbiausių mokymosi, patirties kaupimo ir suvokimo ugdymo veiklų. 

Žaislų istorijos tyrimai leidžia giliau analizuoti žaidimo objektų ir žmonijos kasdienybės sąsajas.  Nuo pat Akmens amžiaus iki pramonės suklestėjimo, žaislai dažniausiai buvo gaminti iš natūralių, aplinkos poveikiui neatsparių medžiagų ar tiesiog žaidimams buvo pritaikyti gamtos objektai. Nors pasaulyje orginalių žaislų ir žaidimo inventoriaus pavyzdžių yra išlikusių iš seniausiųjų civilizacijų, Lietuvos medžiaga išsamiai atskleidžia žaislų istoriją tik nuo Vėlyvųjų viduramžių. Kelis šimtus žemėje išgulėję žaislai padeda suvokti ir įsivaizduoti, kokių įdomių ir žaismingų būta viduramžių pramogų. 

 

Leles FB paroda (1)-0eb920f56fc3dae24153359250deceb7.jpg